Projekt "Zajedno protiv pušenja"

Autor: Filip Mamić, 8. 12. 2015.

U okviru obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti naša Škola nastavlja s aktivnostima projekta Zajedno protiv pušenja koje obuhvaćaju seminare za profesore, predavanja i debate za učenike, vršnjačko poučavanje, tribine za roditelje, ankete i drugo.

Zajedno protiv pušenja je program Lige protiv raka Koprivničko-križevačke županije i srednjih škola usmjeren na prevenciju pušenja kod učenika srednje škole. Započeo je 2012. godine kao pilot projekt Lige protiv raka i 15-tak učenika Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac. Uz školske koordinatorice, pedagoginju Jasnu Horvat Vlahović, prof., te profesoricu biologije i kemije, Irenu Tišljar, učenici su osmislili i snimili edukativan film te izradili edukativne letke i straničnike kojima je obilježen Svjetski dan nepušenja 2012. godine. Pilot-projekt se pokazao iznimno uspješan i suradnja je nastavljena. Na ovom susretu povodom obilježavanja Svjetskog dana nepušenja 2014. godine o razlozima pokretanja projekta i o njegovoj realizaciji upoznale su nas predsjednica Lige protiv raka, dr. Maja Sačer i koordinatorice projekta: Irena Tišljar, prof. savjetnik, te Maja Ivanec, dr. med.. U školskoj godini 2013/2014 projekt se provodio u šest srednjih škola: Gimnazija dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac, Strukovna škola Đurđevac, Gimnazija „Fran Galović“ Koprivnica, Obrtnička škola Koprivnica, Gimnazija Ivana Zakmardije Dijankovečkoga Križevci te Srednja škola Koprivnica.  Projekt je obuhvatio niz različitih aktivnosti na prevenciji pušenja: anketa, pisanje nagradnih eseja, debate o pušenju, radionice, predavanja i drugo.

Preuzeto s: http://www.zzjz-kkz.hr/detalji_novosti.aspx?id_novosti=144