Naši učenici osvojili zlatnu medalju na izložbi MLADI@INOVACIJE

Autor: Melita Golubić, 29. 9. 2016.

Učenici 4. razreda elektrotehničkoga smjera Mihael Vusić i Lovro Sever za svoj su rad Pametni plastenik nagrađeni zlatnom medaljom.

Na izložbi MLADI@INOVACIJE, održanoj u Kastvu od 15. do 17. rujna ove godine, učenici Obrtničke škole Koprivnica Mihael Vusić i Lovro Sever osvojili su zlatnu medalju.

Učenici 4. razreda elektrotehničkoga smjera predstavili su svoj rad Pametni plastenik koji ručno, automatski ili s mrežne stranice može upravljati vlagom tla i zraka te temperaturom okoliša.

Ovim su radom učenici, pod vodstvom mentorice Dubravke Eršetić, već treći put ove godine potvrdili svoja znanja iz elektronike, programiranja i mehanike. Naime, njime su u travnju osvojili treće mjesto na Državnoj smotri učeničkih radova iz područja elektrotehnike i računalstva održanoj na zagrebačkom Fakultetu elektrotehnike i računarstva te zlatne plakete na Međužupanijskoj izložbi inovacija u Ivanić-Gradu održanoj u svibnju.