Obrtnička čita 100 na sat!

Autor: Ljiljana Mraz, 26. 10. 2016.

U sklopu obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige 2016. održana je i ove godine manifestacija „Koprivnica čita“, ovaj put pod sloganom „Čitam 100 na sat!“.

Radi se o već tradicionalnoj akciji javnog čitanja naglas u sklopu koje je održano i čitanje učenika Obrtničke škole Koprivnica u Dječjem vrtiću „Tratinčica“. Učenici 2.b i 4.b čitali su skupinama u objektu „Pčelica“ u petak 21. listopada 2016. i dobro se zabavili.
Učenici Sara Martinović, Uršula Ema Saboliček i Igor Cepetić čitali su priču o Simbi i Nali te razgovarali sa skupinom „Oblačić“ o važnosti čuvanja tajni.
Učenici Leonarda Marić, Tomislav Glavica i Kristian Savka čitali su priče skupini „Lavići“ te s njima učili o samostalnosti, prijateljstvu i odgovornosti kroz likove vidre, vjeverice i dinosaura.

Nakon čitanja učenici su se družili kroz razgovor, pjesmu, ples, vježbu i crtanje najdražih likova.
Fotografije događaja možete vidjeti na Facebook stranici knjižnice Obrtničke škole Koprivnica.