DŽ Kamengrad postalo članom šegrtske obitelji naše škole

Autor: Melita Golubić, 14. 11. 2016.

Na 14. Danima jabuka u organizaciji Društva žena Kamengrad i Mjesnog odbora Starigrad 5. studenoga ove godine DŽ Kamengrad postalo je članom velike šegrtske obitelji naše škole. Naime, po prvi put je i Škola je bila partner Dana jabuka za koje su naši kuhari pripremili hladna predjela za goste. Prepoznajući potrebu pomaganja djeci slabijeg socijalnog statusa, DŽ Kamengrad izvršilo je prvotnu uplatu u iznosu od 620 kuna Udruzi Šegrtsko srce. Donacije se još uvijek prikupljaju te su pozvana i ostala društva i pojedinci da na isti način pomognu učenicima Škole kako bi jednostavnije i ravnopravnije završili svoje srednjoškolsko obrazovanje.

Pod generalnim pokroviteljstvom Grada Koprivnice i Podravke te zahvaljujući brojnim sponzorima u Starigradu su 5. studenoga ove godine održani 14. Dani jabuka u organizaciji Društva žena Kamengrad i Mjesnog odbora Starigrad.

Brojnim prisutnim uzvanicima i gostima obratili su se predsjednica DŽ-a Kamengrad Đurđica Lazar, predsjednica MO-a Starigrad Snježana Veličan, zamjenik koji obnaša dužnost gradonačelnika Mišel Jakšić i Dario Jembrek, tajnik Udruge Šegrtsko srce Obrtničke škole Koprivnica.

Prisutni su imali prilike uživati u delicijama od jabuka koje su pripremile članice DŽ-a Kamengrad te u jelovniku koji je pripremio renomirani Podravkin gastrotim na čelu s Darkom Sedlanićem i Draženom Đuriševićem.

Ovom je prilikom i DŽ Kamengrad postalo članicom velike šegrtske obitelji Obrtničke škole Koprivnica. Naime, po prvi put je i naša Škola bila partner Dana jabuka za koje su njezini kuhari pripremili hladna predjela za goste. Prepoznajući potrebu pomaganja djeci slabijeg socijalnog statusa, DŽ Kamengrad izvršilo je prvotnu uplatu Udruzi Šegrtsko srce Obrtničke škole Koprivnica u iznosu od 620 kuna, dok se donacije još uvijek prikupljaju te su pozvana i ostala društva i pojedinci da svojim donacijama pomognu učenicima Škole kako bi jednostavnije i ravnopravnije završili svoje srednjoškolsko obrazovanje.