Održana početna konferencija projekta Cross-border Vocational Education Capacity Sharing

Autor: Ljiljana Mraz, 15. 11. 2017.

U utorak 14. studenoga 2017. g. u knjižnici Obrtničke škole Koprivnica održana je početna konferencija projekta Cross-border Vocational Education Capacity Sharing koji će se provoditi do veljače 2019. g. ​u okviru INTERREG V-A Programa suradnje Mađarska - Hrvatska 2014. - 2020.

Nositelj projekta je Obrtnička škola Koprivnica, a partneri PORA, Srednja škola Stjepana Sulimanca iz Pitomače, Kolping János Nagyváthy osnovna, srednja tehnička i obrtnička škola iz Csurga i Kolping katolička osnovna škola, srednja škola i hostel iz Nagybajoma.

Cilj projekta je unaprjeđenje kompetencija učenika i profesora međusobnom razmjenom znanja s kolegama iz prekograničnog područja, i to za zanimanja zavarivač, kuhar, pekar, slastičar i poljoprivrednik. Projekt je ocijenjen kao najbolji projekt u okviru komponente Programa koja se odnosila na obrazovanje, a ukupna mu je vrijednost 243 545 eura, od čega je 85 % sufinancirano iz Europske unije. Osim provedbe više mobilnosti učenika, projekt uključuje sportske susrete, izradu trojezične pogranične kuharice, izložbu jela (kuhari, slastičari i pekari) i skulptura (zavarivači). Također, nabavit će se oprema za zanimanje zavarivač u Obrtničkoj školi Koprivnica, održati predavanja PORA-e o pripremi i provedbi projekata te izraditi analiza tržišta rada za zanimanja u projektu.