Učenici u posjetu Hrvatskom saboru i Interliberu

Autor: Melita Golubić, 28. 11. 2018.

Učenici 2. c, 2. g, 3. j , 4. a i 4. b razreda 16. studenoga 2018. g. pod vodstvom svojih profesora posjetili su Hrvatski sabor i Interliber.

Pod vodstvom profesora Politike i gospodarstva Krunoslava Latina i Sandre Krajine te profesora u pratnji (I. Bačani, M. Golubić, D. Jakupec, M. Kiša i D. Džamba) učenici su posjetili Hrvatski sabor i Interliber.

Uz stručno vodstvo učenici su najprije razgledali predvorje zgrade Hrvatskoga sabora, dio protokolarnih prostora te su s galerije nazočili Sjednici. Stručni voditelji upoznali su posjetitelje s osnovnim činjenicama o povijesti Hrvatskoga sabora i saborske zgrade te ulogom Sabora u očuvanju hrvatskoga jezika. Učenike su dočekali zastupnici gospodin Damir Felak i gospodin Mladen Mađer koji su odgovarali na učenička pitanja. Posjet Hrvatskom saboru odlično se uklopio u program nastave Politike i gospodarstva - učenici su dobili odgovore na svoja pitanja, ali i proširili znanje o funkcioniranju Hrvatskoga sabora.

Također, učenici su uspješno riješili i dobivene zadatke vezane uz knjige (fotografirali su se uz knjige o svojoj struci, najzanimljivije i najpopularnije knjige i sl.) na Međunarodnom sajmu knjiga i učila Interliber koji se održavao na Zagrebačkom velesajmu.