Aktivnosti Škole u svibnju i lipnju

Autor: Melita Golubić, 30. 6. 2015.

U svibnju i lipnju Školi je odobren sedmi projekt mobilnosti Kuharske zgodbe i projekt Ruksak pun kulture, a naši učenici su sudjelovali u brojnim aktivnostima: u sklopu programa Mladi za mlade u Gradskoj knjižnici prezentirali su svoje umjetničko stvaralaštvo i školski projekt mobilnosti, u ulozi sudaca uključili su se u učeničku debatu Društvene mreže mijenjaju odnose u obitelji, prisustvovali su izvedbi kazališne predstave Don Quijote te sudjelovali u biciklijadi u povodu Međunarodnog dana muzeja...

Aktivnosti Škole u svibnju i lipnju

Tridesetak učenika Obrtničke škole Koprivnica sudjelovalo u programu Mladi za mlade

U povodu Dana Europe u Knjižnici i čitaonici Fran Galović Koprivnica 8. svibnja održao se program Mladi za mlade kojim su koprivnički srednjoškolci široj javnosti predstavili svoje umjetničko stvaralaštvo te međunarodne projekte svojih škola.

U programu je sudjelovalo tridesetak učenika naše Škole koji su predstavili svoje likovno, literarno, glazbeno i glumačko umijeće, ali i prezentirali ovogodišnji europski projekt mobilnosti u kojem sudjeluju.

Nakon odrađene trotjedne praktične nastave u slovenskom Velenju u sklopu šestog projekta mobilnosti Praksa u Velenju Obrtničke škole, desetorica učenika, sudionika projekta, ovom su ga prilikom i prezentirala: Leonard Kordina, Josip Lončarić, Mateo Sabolić, Matija Salaj, Ivan Špernjak, Karlo Varga, Tomislav Hudinčec, Roberto Sermek, Mateo Brekalo i Dominik Delimar.

Učenici koji su odabranim monolozima predstavili svoje glumačko umijeće su Matija Stambolija, Nikola Ferenčić i Ivan Kovačić, a svojim literarnim radovima predstavili su se sljedeći učenici: Uršula Ema Saboliček, Igor Cepetić, Josip Raščanec, Matea Landek, Dorijan Matijašec, Ivan Strnad, Toni Senjan, Mišel Stanjo, Nikola Ferenčić i Luka Premec.

Osim što je s kolegicom Sarom Martinović ovom prilikom vodio program naše Škole, učenik Tomislav Benotić odsvirao je i nekoliko popularnih pjesama na tradicionalnom instrumentu – bisernici, dok su svoj novonastali bend izvedbom popularne pjesme predstavili Lucija Votuc, Ivana Petrinšak, Ana Posavec, Anabella Ištvan Pleskalt, Leo Bakšaj, Luka Rajn, Antonio Janach i Matija Krtanjek.

Na panoima je svoje likovne radove s akcijskim likovima i herojima izložio David Strmečki, a Tomislav Juriša predstavio se replikama predmeta iz povijesti, igara i filmova ‒ štitom, kremenjačom i tomahawkom ‒ koje sam izrađuje.

Učenici Škole sudjelovali u debati na temu

Društvene mreže mijenjaju odnose u obitelji

U povodu obilježavanja Međunarodnog dana obitelji 18. svibnja 2015. Koordinacijski odbor za vođenje akcije Gradovi i općine – prijatelji djece godine organizirao je već tradicionalnu debatu učenika osnovnih i srednjih škola. I ove su godine u debatu bili uključeni i učenici naše Škole u ulozi sudaca.

Odobren i sedmi projekt mobilnosti Škole

Krajem svibnja Agencija za mobilnost i programe Europske unije odobrila je Erasmus+ projekt mobilnosti učenika Obrtničke škole Koprivnica pod nazivom Kuharske zgodbe, sedmi po redu projekt mobilnosti Obrtničke škole.

Ovaj će projekt, za čiju je provedbu Školi odobreno 18 260 eura, za desetero učenika koji se školuju za zanimanja pomoćni kuhar i slastičar, kuhar i slastičar dvotjedno omogućiti obavljanje praktične nastave u partnerskoj ustanovi Šolski center Velenje u Sloveniji.

Projekt će se odvijati u školskoj godini 2015./2016., a mobilnost učenika u ožujku 2016. godine i učenicima će omogućiti usavršavanje i stjecanje novih znanja i praktičnih vještina temeljenih na suvremenoj tehnologiji.

Odobren projekt Ruksak pun kulture

Obrtnička škola Koprivnica dobila je odobrenje za provedbu programa Ruksak pun kulture. Riječ je o projektu koji omogućava usvajanje i približavanje umjetnosti i kulture djeci i mladima koji žive u sredinama s ograničenom dostupnosti kulturnim i  umjetničkim
sadržajima.

Projekt zajednički provode Ministarstvo kulture i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta kao dopunski program potpore kurikulu u vrtićima, osnovnim i srednjim školama.
            Tijekom godine je predviđeno organiziranje do sto događanja u Republici Hrvatskoj na kojima će se prezentirati jedan od (najviše) 40 kulturno-umjetničkih programa pripremljenih za potrebe projekta.

Učenici Obrtničke škole na predstavi Don Quijote kazališta Merlin

Učenici Obrtničke škole Koprivnica 9. lipnja prisustvovali su izvedbi nagrađivane kazališne predstave Don Quijote zagrebačkoga kazališta Merlin u koprivničkom Domu mladih. U pratnji desetak profesora oko 260 učenika prvih, drugih i trećih razreda trogodišnjih i četverogodišnjih zanimanja uživalo je u avanturama umišljenoga viteza Don Quijotea kojega je utjelovio glumac Ivan Horvat, dok je njegova štitonošu Sancha Pansu odglumio Džimi Jurčec.

Drava Art Biennale – na hrvatskoj Amazoni

Na obalama rijeke Drave (Halasz Csardi) u sklopu Međunarodnog dana muzeja 19. svibnja održano je predavanje i kviz o Rezervatu biosfere Mura – Drava – Dunav pod nazivom Na hrvatskoj Amazoni koje je održala Ivana Korn Varga, predstavnica Svjetskog fonda za zaštitu prirode. Biciklijadi, koja je krenula od Zrinskog trga do obale Drave, pridružilo se i petero učenika naše Škole.