Održan i drugi modul PEPPO-a

Autor: Bruno Antolić, 5. 2. 2016.

Skupina naših profesora i stručnih suradnika sudjelovala je 3. veljače 2016. godine na drugom modulu Programa edukacije profesora iz prevencije ovisnosti (PEPPO) u organizaciji Centra za zaštitu mentalnog zdravlja i prevencije ovisnosti Zavoda za javno zdravstvo Koprivničko-križevačke županije.

Prvi modul Programa održan je 15. prosinca 2015. godine na temu Alkohol i cigarete – legalne droge, a teme drugog modula bile su usmjerene prema prirodnim i sintetskim kanabinoidima, suzbijanju zlouporabe droga te savjetodavnom radu s mladima rizičnog ponašanja.

Uvodno je rukovoditeljica Službe za javno zdravstvo i socijalnu medicinu dr. sc. Davorka Gazdek, dr. med., navela osnovne informacije o kanabionoidima. Zatim je Igor Bukovčan iz Odjela za kriminalitet droga Policijske uprave Koprivničko-križevačke predstavio zakonske mjere koje se odnose na suzbijanje zlouporabe droga te neke primjere iz prakse, a socijalna radnica Zavoda za javno zdravstvo Koprivničko-križevačke županije Nadica Puškaš govorila je o preventivnom programu MOVE  -  Kratka motivacijska intervencija kao dobrom polazištu za savjetodavni rad s mladima rizičnog ponašanja za zlouporabu droga.