Predstavljanje Obrtničke škole u Knjižnici i čitaonici "Fran Galović"

Autor: Melita Golubić, 9. 5. 2016.

U okviru programa Mladi za mlade u koprivničkoj Knjižnici i čitaonici Fran Galović 9. svibnja 2016. g. svojim su se projektima, radovima i stvaralaštvom predstavili i naši učenici. U nastavku pogledajte fotografije i pročitajte više o tome...

Već petu godinu koprivnička Knjižnica i čitaonica u povodu Dana Europe i Europskog tjedna početkom svibnja organizira program Mladi za mlade čiji je cilj predstaviti školske međunarodne projekte i umjetničko stvaralaštvo mladih. Predstavljanje koprivničkih srednjih škola održalo se 9. svibnja 2016. g.

Naši učenici ovom su prilikom prezentirali školski projekt mobilnosti, svoje iznimne radove te umjetničko stvaralaštvo:

• Učenice zanimanja kuhar, slastičar te pomoćni kuhar i slastičar (2. g, 2. e, 2. h, 3. h i 3. e) Ivana Petrinšak, Anamaria Kolar, Josipa Raščanec, Marija Sačer, Martina Ištvanović, Lorena Lauš, Aleksandra Vujasinović, Petra Bencek, Katarina Horvat i Mihaela Hubina predstavile su Erasmus+ projekt mobilnosti Kuharske zgodbe u kojemu su sudjelovale i svoj boravak na praktičnoj nastavi u Velenju.

• Matko Zirdum (3. a) interpretativno je pročitao svoju pjesmu Žena.

• Monika Orak (1. h) pročitala je svoj sastavak Pravi prijatelji.

• Matija Kolarić (2. b) prezentirao je programiranje aplikacije Happy.

• Zvonimir Žarinac (2. b) predstavio je svoju računalnu igricu CroSim.

• Lovro Šignjar (2. a) predstavio je svoj uradak - trobojnu LED matricu.

• Antonio Janach (2. a) i Luka Rajn (2. b) predstavili su svoja gitaristička i klavijaturistička umijeća.

• Tomislav Benotić (3. i) na bisernici s učenikom Gimnazije Matejem Gašparićem na gitari predstavio je svoje glazbeno umijeće.

Koordinatorica našega programa bila je školska knjižničarka prof. Marina Markanović, a mentorice učenicima bile su profesorice hrvatskoga jezika Vesna Rončević-Perić, Danijela Vrtiprah, Saša Vorkapić-Oraškić i Melita Golubić te koordinatorica projekta Kuharske zgodbe prof. Sandra Krajina.

Program naše Škole vodio je učenik Tomislav Benotić.