Aktivnosti i uspjesi učenika u travnju i svibnju

Autor: Melita Golubić, 9. 5. 2016.

Krajem travnja i početkom svibnja naši učenici bili su veoma aktivni i uspješni: na Državnoj smotri učeničkih radova iz područja elektrotehnike i računalstva zauzeli su treće mjesto, uspješno su predstavili svoje uratke na Državnoj smotri učeničkih radova učenika s teškoćama u razvoju, sudjelovali su u predavanjima u sklopu projekta Ready Steady Go te na izložbi i edukacijskoj radionici o štetnosti pušenja, nastupili su na recitatorskoj večeri i obilježili Klimatski tjedan.

Recitatorski i glazbeni nastup u Pixelu

U okviru projekta Blok sat, koji provodi Udruga Mamuze u suradnji s koprivničkim srednjim školama, na pjesničkoj večeri naziva Singerica održanoj u Pixelu 14. travnja ove godine nastupilo je i nekoliko naših učenika. Uz glazbenu pratnju učenika 3. i razreda Tomislava Benotića na bisernici i njegova prijatelja, učenika koprivničke Gimnazije na gitari Tomislava Gašparića, učenici 4. b razreda smjera tehničar za računalstvo Alen Kičinbaći i Matko Gabaj interpretativno su pročitali odabrane pjesme poznatih kantautora.

Učenici zanimanja elektrotehničar Obrtničke škole Koprivnica treći na Državnoj smotri

Na Državnoj smotri učeničkih radova iz područja elektrotehnike i računalstva, koja se održala 20. travnja 2016. g., učenici Obrtničke škole ostvarili su izniman uspjeh.

Odlukom Stručnoga povjerenstva zagrebačkoga Fakulteta elektrotehnike i računarstva učenici trećega razreda smjera elektrotehničar Obrtničke škole Koprivnica Lovro Sever i Mihael Vusić pod vodstvom mentorice Dubravke Eršetić kvalitetom svojega rada Praćenje i automatska regulacija parametara plastenika u realnom vremenu pomoću mobilne aplikacije zauzeli su treće mjesto.

Koprivničku Obrtničku školu predstavljali su i učenici četvrtoga razreda istoga zanimanja Leon Međimurec i Viktor Gabaj s radom CNC bušilica pod vodstvom mentora Miroslava Potroška.

Na ovoj je Smotri, ove godine održanoj po četvrti put, bilo izloženo 69 radova koje je predstavljalo oko 150 učenika i nastavnika srednjih strukovnih škola iz cijele Hrvatske. Smotra se održavala na Fakultetu elektrotehnike i računarstva, a organizirala ju je Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih uz podršku FER-a.

Učenici zanimanja pomoćni kuhar i slastičar i pomoćni cvjećar Obrtničke škole Koprivnica na Državnoj smotri radova

Na Državnoj smotri učeničkih radova učenika s teškoćama u razvoju, koja se održala 22. travnja 2016. g. u Novoj Gradiški, dvanaest učenika zanimanja pomoćni kuhar i slastičar i pomoćni cvjećar Obrtničke škole Koprivnica predstavili su svoje uratke.

Pod vodstvom mentorica, stručnih učiteljica Andrijane Manojlović, Dijane Zorčić i Martine Vučković učenici su na školskom štandu na središnjem gradskom Trgu predstavili razne pekarske i slastičarske proizvode te cvjetne vrtove u drvenim posudicama koje su sami oslikali.

Učenici trećih i četvrtih razreda Obrtničke škole sudjelovali u projektu Ready Steady Go

Učenici trećih i četvrtih razreda zanimanja komercijalist Obrtničke škole Koprivnica 23. travnja pod vodstvom nastavnice Ivančice Pavešić-Šurić sudjelovali su u projektu Ready Steady Go, koji je ovaj put nosio ime Broom Broom.

Uz zanimljiva predavanja uspješnih hrvatskih poduzetnika, koji su svojim idejama postali prepoznatljivi i na svjetskom tržištu, učenici su s velikom pozornošću upijali i slušali cijeli program. Najuzbudljiviji dio bio je predstavljanje automobila Concept One iz autoindustrije Mate Rimac na središnjem gradskom Trgu.

Cilj ovog projekta bio je potaknuti sve mlade na pozitivno razmišljanje i stav prema poduzetništvu, povećati motivaciju i informiranost kroz vještine uspješnih poduzetnika.

Na izložbi i edukacijskoj radionici o štetnosti pušenja

Na edukacijskoj radionici Pušenje ubija i izložbi Duhan, koje su se održane 27. travnja 2016. godine u prostorijama koprivničke Galerije u organizaciji Muzeja grada Koprivnice, prisustvovali su i učenici 4. p, 1. b i 1. h razreda.

I Obrtnička škola Koprivnica brojnim aktivnostima obilježila Klimatski tjedan

1. ŠTAND ZDRAVE HRANE

Učenici su zajedno sa svojim stručnim učiteljima pripremili nekoliko vrsta kanapea. Vodili su se mišlju da što manje onečišćuju okolinu i da to bude u skladu s ekologijom i prirodom pa su zato izabrali nadjeve za kanapee koji su isključivo sirovi. U njima su sastojci koji se nisu termički obrađivali, već su samo usitnjeni, kreirani i stavljeni na kruščiće.

2. RADIONICE NA SATIMA RAZREDNE ZAJEDNICE

Na satima razredne zajednice obrađene su sljedeće teme: Obnovljiva energija, Prenapučenje planeta i Stočarstvo kao izvor onečišćenja. Stručna služba Škole obradila je ove teme kako bi se podigla svijest o mijenjanju klime i ljudima kao glavnm uzročnicima toga. Govorilo se o razlozima, uzrocima i načinima na koje možemo pomoći našoj klimi.

3. SADNJA CVJETNE GREDICE

Učenici zanimanja pomoćni cvjećar oblikovali su cvjetnu gredicu (u izradi) i sadili cvijeće. Ovim putem zahvaljujemo Gradskom komunalnom poduzeću Komunalac na donaciji sadnica.

4. PJEŠAČENJE

Četrdesetak učenika završnu aktivnost Klimatskog tjedna obilježilo je pješačenjem 6. svibnja 2016. g.

5. PREZENTACIJA

• U periodu obilježavanja Klimatskoga tjedna na ekranu u hodniku škole mogla se pogledati prezentacija o prenapučenosti planeta u stvarnom vremenu.
  • Učenici 2. g razreda izradili su zanimljiv plakat na temu Čuvajmo okoliš.

.