Želim biti majstor

Projekt „Želim biti majstor“ odobren je za financiranje u okviru otvorenog poziva „Lokalne inicijative za zapošljavanje – faza III“ iz Europskog socijalnog fonda.

Nositelj projekta je Obrtnička komora Koprivničko-križevačke županije.

Projektni partneri su „PORA“ KKŽ, Obrtničko učilište POUKA, Obrtnička škola Koprivnica, Srednja škola „Ivan Seljanec“ Križevci i Strukovna škola Đurđevac.

Trajanje projekta je 18 mjeseci, od 14.05.2018. do 13.11.2019. godine.

Ukupna vrijednost projekta je 696.846,75 kuna.

Sufinanciranje od strane EU je 100%.

Cilj projekta je doprinijeti zapošljivosti nezaposlenih osoba i učenika na tržištu rada Koprivničko-križevačke županije. Specifični cilj je poboljšati učinkovitost provedbe Strategije razvoja ljudskih potencijala Koprivničko-križevačke županije povećanjem motivacije nezaposlenih osoba i učenika za upise u programe obrazovanja za deficitarna obrtnička zanimanja te povećanjem interesa za cjeloživotnim učenjem.

Projektne aktivnosti uključuju prezentacije o pojedinim deficitarnim zanimanjima i školama na DVD-u, motivacijske radionice za nezaposlene osobe, prezentacije deficitarnih obrtničkih zanimanja na Obrtničkom i gospodarskom sajmu u Križevcima te danima otvorenih vrata u 3 strukovne škole, prezentacije za učenike u 23 osnovne škole Koprivničko-križevačke županije, posjet učenika osnovnih škola i nezaposlenih osoba obrtničkim radionicama te radionice o cjeloživotnom učenju za učenike strukovnih škola.

Projektni koordinatori u Obrtničkoj školi Koprivnica su: Martina Klasan i Danijel Lovrenčić