O mobilnosti u Frankfurt

Novosti o projektu pratite na Facebook stranici projekta!

O PROJEKTU (MOBILNOST FRANKFURT)

U sklopu projekta "S energijom pametno!" provest će se mobilnost učenika strojarskih zanimanja vodoinstalater, plinoinstalater i instalater grijanja i klimatizacije, njih ukupno desetero, uz pratnju dvoje nastavnika u Frankfurt (na Majni) u trajanju od dva tjedna. Partnerska ustanova je Hrvatski gospodarski savez (Kroatische Wirtschaftsvereinigung) koji će osigurati tvrtke i obrte za provođenje praktične nastave. Učenici će na praktičnoj nastavi upoznati najnovije metode i tehnike u području plinskih i vodovodnih instalacija te instalacija grijanja i klimatizacije. Njemačka ima višegodišnje iskustvo u provođenju energetske obnove zgrada i tom prilikom je iznimno bitno zamijeniti i unaprijediti instalacije koje dovode do uštede i racionalnog trošenja energenata. Zbog navedenog će učenici imati priliku vidjeti kako se postojeće instalacije zamjenjuju novima, energetski učinkovitijima ili kako se u novogradnju implementiraju najnovija tehnološka dostignuća iz područja strojarskih instalacija.

O PROJEKTNOM TIMU

Projektni tim za mobilnost učenika u Frankfurt čine sljedeći nastavnici:

Bruno Antolić - predstavnik pedagoške službe i predavač pedagoško-kulturološke pripreme

Vladimir Bračko - nastavnik struke

Damir Đelekovčan - nastavnik struke

Josip Geč - nastavnik struke

Emil Golub - projektni koordinator i nastavnik struke

Melita Golubić - glasnogovornica

Ištvan Kasaš - nastavnik struke

Zita Kerteši - predavač pripreme iz engleskog jezika struke

Sandra Krajina - pomoć pri koordinaciji

Krunoslav Kukec - nastavnik struke

Željka Kunštić - nastavnica struke i razrednica 2.d

Ljiljana Mraz - pomoć pri koordinaciji

Danijel Mustafa -  predavač priprema iz računalstva

Zdravko Sabolek - nastavnik struke i razrednik 3.d

Sven Tintor - predavač priprema iz njemačkog jezika

O PRIPREMAMA

Prve pripreme održane su u subotu 15. 10. 2016. g. Održali su ih nastavnici Danijel Mustafa i Bruno Antolić.

Raspored priprema pogledajte u tablici.

Pripreme iz engleskog jezika nastavnica Zita Kerteši održat će u subotu 26.11.2016. umjesto 3.12.2016.

O MOBILNOSTI

Mobilnost će se provesti od 4. do 18. ožujka 2017.g.

Učenici i nastavnici bit će smješteni u hostelu Haus der Jugend Frankfurt  gdje će imati organiziran doručak i večeru. Po dolasku učenike očekuje upoznavanje grada te osnovne upute, a s prvim radnim danom kreću na posao u poduzeća. Tijekom boravka učenici će, osim obavljanja prakse, upoznati grad Frankfurt te na kraju mobilnosti dobiti potvrde o sudjelovanju.

Detalje o mobilnosti, zemlji mobilnosti, Frankfurtu te mali rječnik njemačkog jezika možete pronaći u dolje priloženom vodiču za praksu Hrvatskog gospodarskog saveza.

Priloženi dokumenti:
Vodic za praksu - 2017.pdf