Nastavak obrazovanja 4.god.

KLASA: 602-01/23-01/4

UR.BROJ: 2137-50-23-1

Koprivnica, 07. lipnja 2023.

NASTAVAK OBRAZOVANJA ZA STJECANJE VIŠE RAZINE KVALIFIKACIJE U ŠKOLSKOJ GODINI 2023./2024.

Zahtjevi za nastavak obrazovanja za višu razinu kvalifikacije primat će se u tajništvu škole od 28. lipnja 2023. do 05. srpnja 2023. godine u vremenu od 8:00 do 12:00 sati.

Zahtjev u pisanom obliku podnosi punoljetan učenik, odnosno roditelj ili skrbnik ako je učenik malodoban pod uvjetom da učeniku na dan predaje zahtjeva nije proteklo više od dvije godine od dana završetka prethodno upisanog strukovnog programa.

Učenik koji je završio obrazovni program u trajanju od tri godine može predati pisani zahtjev za upis u zanimanje tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom.

Uz pisani zahtjev za nastavak školovanja u kojem je potrebno navesti što ste završili i koje zanimanje želite upisati, potrebno je priložiti sve razredne svjedodžbe (originale ili ovjerene preslike) i svjedodžbu o završnom radu (original ili ovjerena preslika).

Prosjek ocjena svih razreda srednjeg strukovnog obrazovanja u prethodno završenom strukovnom obrazovanju mora iznositi najmanje 3,50 zaokruženo na dvije decimale.

Iznimno, obrazovanje može nastaviti i učenik čiji prosjek ocjena svih razreda srednjega strukovnog obrazovanja u prethodno završenome strukovnom obrazovanju iznosi manje od 3,50 zaokruženo na dvije decimale, o čemu odluku donosi nastavničko vijeće škole.

Obrazovanje za višu razinu kvalifikacije može se nastaviti, u pravilu, unutar istoga obrazovnog sektora u kojem je stečeno prethodno strukovno obrazovanje.