Obilježavanje Europskog dana borbe protiv trgovanja ljudima

Autor: Viktorija Erjavec, 6. 11. 2012.

Učenici maturantskih razreda naše Škole obilježili su Europski dan borbe protiv trgovanja ljudima.

Od  17. do 19.listopada 2012., odnosno u tjednu u kojem se obilježava Europski dan borbe protiv trgovanja ljudima (18.10.), u maturantskim je razredima naše Škole održana radionica Obiteljskog centra Koprivničko-križevačke županije pod nazivom „IZAZOVI NAKON MATURE  ili  ŠTO UČINITI KAKO NE BISMO POSTALI ROBOVI U 21.STOLJEĆU“. Stručne radnice Obiteljskog centra i provoditeljice radionica, gospođa Lana Birin Čubrić-diplomirana pravnica te gospođa Sanja Ševarević-diplomirana socijalna radnica, učenike su upoznale s pojmom „trgovanje ljudima“, što on sve podrazumijeva, koji su možebitni razlozi trgovanja ljudima, a velik je naglasak stavljen i na mjere opreznosti i koji su to mogući preventivni potezi kako učenici ne bi u nekom dijelu budućnosti postali žrtvama ove negativne pojave.

Fotogaleriju s radionica možete pogledati na sljedećem linku na web stranici Obiteljskog centra Koprivničko-križevačke županije: