Literarni natječaj "Zajedno protiv pušenja"

Autor: Viktorija Erjavec, 13. 11. 2013.

Dragi učenici, u nastavku vam donosimo uvjete sudjelovanja u 1. literarnom natječaju "Zajedno protiv pušenja".

Dragi učenici!

Povodom obilježavanja Mjeseca Lige protiv raka i Mjeseca borbe protiv ovisnosti te razvoja svijesti o potrebi očuvanja vlastitog i tuđeg zdravlja putem ustrajnosti i hrabrosti da vlastitim djelovanjem i primjerom potaknemo na promišljanje o zdravlju, Liga protiv raka Koprivničko-križevačke županije organizira 1. literarni natječaj „Zajedno protiv pušenja“.
Naša je škola drugu školsku godinu zaredom uključena u projekt te naši učenici, dakle vi, imate mogućnost sudjelovanja u natječaju i potencijalnog osvajanja vrijednih nagrada.

Ponuđene su 4 teme, birate jednu od njih.
Teme su sljedeće:

1. “Izvor naše sreće je u subjektivnim osobinama: plemenitom karakteru, pozitivnom duhu, vedrom umu i zdravom tijelu.”
2. Da li sam slobodan ako moram zapaliti?
3. Zdravlje mi je darovano - na meni je da ga čuvam!
4. Pušenje iz konformizma-ne, hvala-ja znam nešto bolje!

Svoje uradke najkasnije do 28. studenog 2013. trebate predati svojoj profesorici hrvatskog jezika, koja će radove pregledati i sugerirati eventualne promjene.

Na razini škole će biti odabrana 3 rada koja će biti poslana na natječaj.  No, svakako se vrijedi potruditi, jer  će svim učenicima i njihovim mentorima (vašoj profesorici hrvatskog jezika) biti  uručena priznanja Lige protiv raka Koprivničko-križevačke županije, a tri najuspješnija rada učenika između svih pristiglih na natječaj bit će nagrađena vrijednim nagradama:
1. nagrada – tablet-računalo,
2. nagrada – mobitel,
3. nagrada – digitalni fotoaparat.

Rezultati natječaja bit će nam poznati do 16. prosinca 2013. godine.

Za sva dodatna pitanja, nedoumice i sl. priupitajte svoju profesoricu hrvatskog jezika, pedagoginju Mateu Sodar ili socijalnu pedagoginju Viktoriju Erjavec osobno ili putem e-mail adrese: matea.sodar@gmail.com i viktorija.erjavec21@gmail.com.

Sretno svima, uz poruku: „Zdravlje i mogućnost odabira zdravog stila života jedan su od osnovnih temelja prema odabiru slobode od ovisničkog oblika ponašanja!“

Liga protiv raka Koprivničko-križevačke županije
Tim Školskog preventivnog programa Obrtničke škole Koprivnica