Dodjela nagrada u sklopu 1. literarnog natječaja Zajedno protiv pušenja

Autor: Viktorija Erjavec, 19. 12. 2013.

U sklopu projekta "Zajedno protiv pušenja", koji se u našoj Školi provodi drugu godinu zaredom, ove je godine objavljen 1. literarni natječaj "Zajedno protiv pušenja". U natječaju su sudjelovali i naši učenici.

Povodom obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti i Mjeseca Lige protiv raka u sklopu projekta "Zajedno protiv pušenja" organiziran je 1. literarni natječaj Lige protiv raka Koprivničko-križevačke županije za sve škole sudionice projekta.

Zajednički trud školskih koordinatora, koji u svojim školama provode projekt "Zajedno protiv pušenja", profesora hrvatskog jezika, učenika edukatora i svih zainteresiranih rezultirao je velikim brojem literarnih radova. Svaka škola odabrala je po tri najbolja rada i prijavila ih u natječaj. Za najbolji literarni uradak natjecalo se 13 radova iz ukupno pet škola (Gimnazija "Fran Galović" Koprivnica", Gimnazija Ivana Zakmardija Dijankovečkoga Križevci, Gimnazija Dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac, Strukovna škola Đurđevac i Obrtnička škola Koprivnica).

Svečana podjela nagrada održana je u prostorijama Zavoda za Javno zdravstvo Koprivničko-križevačke županije 19. prosinca 2013. godine.
Prema mišljenju Prosudbene komisije najbolji rad napisala je učenica Gimnazije "Dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac" Ana Imbriovčan pod nazivom "Zdravlje mi je darovano-na meni je da ga sačuvam!" te je osvojila tablet računalo.
Drugu nagradu, mobitel, osvojio je učenik Gimnazije "Fran Galović" Koprivnica, dok je treću nagradu, digitalni fotoaparat, osvojila je učenica Gimnazije Ivana Zakmardija Dijankovečkoga Križevci. Posebne pohvale Prosudbene komisije  uz simpatične unikatne nagrade dobili su učenici Strukovne škole Đurđevac i učenik naše Škole, Tomislav Levak (1.b).

Osim Tomislavovog rada, u natječaju su bili i radovi učenika Ivana Strnada (1.b) i Tomislava Benotića (2.b).

Zahvaljujemo i svim ostalim učenicima koji su na razini Škole sudjelovali u natječaju: Igor Cepetić, Josipa Krolo, Barbara Gregurek.
Ravnatelj i školske koordinatorice projekta zahvalili su učenicima posebnim pohvalnicama.
Uz to, veliko hvala svim profesoricama hrvatskog jezika, posebno profesoricama Golubić i Vrtprah, koje su bile mentorice učenika čiji su radovi prijavljeni u natječaj.

Veliko hvala našoj Mateji Sodar za veliku podršku i sve uspješno provedene aktivnosti u sklopu projekta.