Predavanje dr.Sakomana

Autor: Paula Kuharić, 25. 11. 2016.

"Izazov je biti jači od ovisnosti!"

Dana 24.studenog 2016.godine učenici Obrtničke škole Koprivnica prisustvovali su predavanju dr.Sakomana u Kinu Velebit povodom Mjeseca borbe protiv ovisnosti. Predavanje je organizirano od strane Grada Koprivnice i Koprivničko- križevačke županije u suradnji s Gimnazijom „Fran Galović“. Dr. Sakoman govorio je o razlozima zbog kojih mladi započinju s eksperimentiranjem sa sredstvima ovisnosti, kao što su utjecaj vršnjaka, loši odnosi unutar obitelji, emocionalni problemi i sl. Objasnio je i razlog zašto određeno ponašanje prelazi u ovisnost- utjecaj na centre u mozgu povezane s osjećajem ugode. Također je naveo posljedice konzumacije sredstava ovisnosti, od smanjenja intelektualnih sposobnosti do paranoja.

Dr. Sakoman je vodeći hrvatski stručnjak na području prevencije ovisnosti o drogama. Radio je kao profesor sveučilišta u Zagrebu i voditelj Klinike za psihijatriju, alkoholizam i druge ovisnosti u KB Sestara milosrdnica.