„Pokažite im put-Vi činite razliku“

Autor: Viktorija Erjavec, 14. 11. 2012.

U sklopu edukativne kampanje za prevenciju maloljetničke konzumacije alkohola pod nazivom „Pokažite im put-Vi činite razliku“ u utorak 13.11.2012. je u dvorani Obrtničke škole održan roditeljski sastanak za roditelje učenika svih prvih razreda.

U sklopu edukativne kampanje za prevenciju maloljetničke konzumacije alkohola pod nazivom „Pokažite im put-Vi činite razliku“ u utorak 13.11.2012. u 16.30 sati je u dvorani Obrtničke škole održan roditeljski sastanak za roditelje učenika svih prvih razreda. Hrvatski školski športski savez  u suradnji s Carlsberg Hrvatska nositelj je ove edukativne aktivnosti, a poznati hrvatski plivač Gordan Kožulj skrenuo je pozornost roditeljima na sve prisutniju zlouporabu alkohola među maloljetnicima te što roditelji mogu učiniti iz svoje uloge. Kampanja je usmjerena upravo prema roditeljima srednjoškolaca (15-16 godina) koji su, prema istraživanjima, najrizičnija skupina kada je u pitanju konzumacija alkohola. Brojna istraživanja pokazuju kako su većini tinejdžera uzori upravo njihovi roditelji. Stoga su sve one poruke koje roditelji šalju djeci vrlo važne. Roditeljski je sastanak ujedno bio i uvod u Mjesec borbe protiv ovisnosti (15.11.-15.12.) koji će se u Obrtničkoj školi Koprivnica obilježiti s još nekoliko aktivnosti posvećenih učenicima, a u provedbi će sudjelovati ravnatelj, nastavnici, stručna služba Škole te predstavnici partnera iz zajednice koji su uključeni u realizaciju pojedinih aktivnosti(MUP, Obiteljski centar, Liga protiv raka i HZJZ...)

Fotografije by: Dario Jembrek

Pedagoški kutak