Srednjoškolci bez hepatitisa i A,B,C...hepatitis

Autor: Viktorija Erjavec, 10. 12. 2012.

Dana 21.studenog u dvorani "Domoljub" Pučkog otvorenog učilišta u Koprivnici proveden je projekt  Udruge Hepatos-Koprivnica "SREDNJOŠKOLCI BEZ HEPATITISA" namijenjen učenicima trećih razreda naše Škole, a ujedno je proveden i projekt "A,B,C ...hepatitis" namijenjen učenicima prvih razreda naše Škole.

Predavanje je za okupljene učenike i nastavnike održala dr. Vesna Mađarić, spec. infektolog. Nakon predavanja prikazana je edukativna kazališna predstava „Što mi može virus?“ u produkciji HULOH Hepatos iz Splita. Bez ikakvih rekvizita i scenografije predstava uspješno dočarava napetu priču o obitelji u kojoj se dogodila bolest hepatitisa te kroz humorističnu i dramatičnu radnju educira gledatelje o virusnim hepatitisima.

Učenicima su podijeljeni edukativni letci s osnovnim podacima o virusnim hepatitisima.

Prikazivanjem edukativne kazališne predstave „Što mi može virus?“ ponuđen je novi model izvaninstitucionalnog obrazovanja djece i mladih želeći pridonijeti prevenciji virusnih hepatitisa u toj populaciji, zaštiti njihova reproduktivnog zdravlja i prevenciji ovisnosti.

Ovakav način edukacije srednjoškolaca o virusnim hepatitisima provodi se treću godinu za redom u Koprivničko-križevačkoj županiji.

Preuzeto sa službene web stranice Udruge Hepatos-Koprivnica:

Pedagoški kutak