Natječaj za učenike:"Sigurniji internet za djecu i mlade"

Autor: Viktorija Erjavec, 29. 1. 2013.

Dragi učenici!

S obzirom da nam se bliži 5.veljače, Dan sigurnijeg interneta, evo jedne odlične ponude u obliku natječaja.

Udruga "Suradnici u učenju" poziva sve učenike osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske da se sudjelovanjem u izložbi multimedijskih učeničkih radova aktivno uključe u nacionalnu kampanju "Sigurniji internet za djecu i mlade" kako bi svoje vršnjake upozorili na moguće opasnosti na internetu i dali im savjete kako ih izbjeći.

Tema rada su poruke koje objašnjavaju online prava i odgovornosti. Sadržajem rada učenici vršnjake trebaju obrazovati i savjetovati kako se primjereno, odgovorno i sigurno ponašati na internetu.
Rok za predaju radova je 1. ožujak 2013.

Sigurno se pitate koji oblik rada organizatori natječaja prihvaćaju. Rad dakle može biti u obliku:

• video isječka u trajanju najviše 30 sekundi koji sadrži jednu poruku s objašnjenjem odabranog online prava ili odgovornosti,
• postera kojim se ukazuje na 1 do 5 online prava i odgovornosti,
• ostalih digitalnih i interaktivnih oblika (igre, aplikacije, videi, animacije, prezentacije, crteži, stripovi,....).

Učenici slobodno odabiru računalni program u kojem će izraditi rad te je poželjno da se radovi mogu jednostavno prikazati na mrežnim stranicama i ne zahtijevaju zasebnu instalaciju. Memorijska veličina mora biti manja od 50 MB.

Sadržaj rada:
• treba biti gramatički i pravopisno korektan,
• ne smije sadržavati direktno kopirane dijelove tuđih radova, osim u slučaju citata,
• ne smije sadržavati uvredljive dijelove ni poruke mržnje,
• treba sadržavati popis korištene literature s referencama.

Autorska prava:
• Autori rada u potpunosti odgovaraju za sadržaje koje su koristili u svom radu (glazba, fotografije, tekstovi i slično) te možebitno kršenje tuđih autorskih prava.
• Radovi se predaju uz Creative Commons dozvolu Imenovanje - Bez prerada.
• Autori radova dozvoljavaju uredništvu objavljivanje radova na portalu Ucitelji.hr, u digitalnom časopisu Pogled kroz prozor te na pripadajućim YouTube i SlideShare kanalima za videozapise i prezentacije.
• Sva prava zadržavaju autori rada. Uredništvo portala ucitelji.hr ne traži isključiva prava za objavljivanje radova.
Radovi se predaju korištenjem obrasca na Ucitelji.hr.
Učeničke radove mogu prijaviti isključivo odrasle osobe koje su mentori učenika (javiti se za sve detalje i pojašnjenja socijalnoj pedagoginji).

Sigurno vas zanimaju i nagrade. Svi radovi bit će izloženi na portalu Ucitelji.hr uz posebno isticanje najboljih prema ocjeni uredništva portala Ucitelji.hr. Svi sudionici će dobiti potvrdu o sudjelovanju, a istaknuti radovi bit će nagrađeni.

Uobličite svoje originalne kreativne ideje u jedan od edukativnih materijala na zadanu temu. Prilika je ovo za jedno novo isksutvo, dijeljenje ideja i znanja sa svojim vršnjacima i onima mlađima od vas.

Sretno u realizaciji svih vaših daljnjih školskih obaveza i... vidimo se :)

Vaša socijalna pedagoginja

Preuzeto s portala: http://ucitelji.hr/Sigurnijiinternet/Sigurnijiinternet2013.aspx

Izvor: http://ucitelji.hr/Sigurnijiinternet/Sigurnijiinternet2013.aspx