Najavljujemo stručni skup "Uloga odgojno-obrazovnih ustanova u prevenciji ovisnosti"

Autor: Viktorija Erjavec, 20. 5. 2013.

Dobrodošli ste na stručni skup "Uloga odgojno-obrazovnih ustanova u prevenciji ovisnosti", koji će se u petak 7.lipnja 2013. održati u Đurđevcu.

S radošću najavljujemo stručni skup koji će se uskoro održati u našem kraju.

Naime, dana 7. lipnja 2013. godine (petak) s početkom u 10 sati u zgradi INA-e u Đurđevcu, Đure Basaričeka 38 (“Stari Kotar”) predviđeno je održavanje stručnog skupa za voditelje/voditeljice školskih preventivnih programa u osnovnim i srednjim školama te Učeničkom domu, kao i za sve zainteresirane ravnatelje i stručne suradnike osnovnih i srednjih škola te se ostale zainteresirane učitelje i nastavnike.

U okviru stručnog skupa predviđeno je:

1.    Predavanje i radionica na  temu “Razvoj i evaluacija programa prevencije ovisnosti za djecu i mlade”  koje/u će održati doc. dr. sc. Valentina Kranželić, pročelnica  Odsjeka za poremećaje u ponašanju Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta u Zagrebu.

2. Predavanje pod nazivom „Obiteljske posljedice alkoholizma” koje će održati g.Davor Bodor, psihijatar u Dnevnoj bolnici za alkoholizam psihijatrijske bolnice „ Sveti Ivan“ Zagreb.

Predviđeno je da se sudionicima obrati g.Darko Tot, pomoćnik ravnatelja Agencije za odgoj i obrazovanje te g.Ivan Pal, zamjenik župana Koprivničko-križevačke županije i predsjednik županijskog Povjerenstva za suzbijanje zlouporabe droga.
Stručni skup  će se održati uz podršku Koprivničko-križevačke županije, a suorganizator skupa je  Agencija za odgoj i obrazovanje.

Moderatorice skupa bit će županijska koordinatorica školskih preventivnih programa gđa. Jasna Horvat Vlahović, gđa. Mihaela Patačko-voditeljica školskih preventivnih programa za osnovne škole te voditeljica školskih preventivnih programa za srednje škole.

Pedagoški kutak