"Zajedno protiv pušenja" i ove školske godine

Autor: Viktorija Erjavec, 12. 11. 2013.

Projekt "Zajedno protiv pušenja" krenuo je u provedbu treću školsku godinu, drugu u našoj Školi.

"Zajedno protiv pušenja", projekt Lige protiv raka Koprivničko-križevačke županije i Gimnazije "Dr. Ivana Kranjčeva" Đurđevac krenuo je u provedbu treću školsku godinu. Kao pilot projekt đurđevačke gimnazije školske godine 2011./2012., projekt se prošle školske godine proširio i na druge srednje škole naše županije. U projekt se prošle godine uključila i naša Škola te nam je čast i ove školske godine s projektom nastaviti. U projekt su uključeni i koprivnički i križevački gimnazijalci, Strukovna škola Đurđevac i Srednja škola Koprivnica. Kao jedna od škola provoditeljica, sudjelovali smo na početku ove školske godine i u kreiranju noviteta u sklopu projekta. Svojim djelovanjem projekt ulazi u domenu Školskog preventivnog programa, obuhvaća dio Kurikuluma zdravstvenog odgoja, odgoja za Održivi razvoj, ali i Građanskog odgoja. Cilj projekta je promicanje kritičke svijesti o štetnosti pušenja i posljedica istog s naglaskom na dugotrajne posljedice pušenja.

Kreativne radionice koje će provoditi školski koordinatori škola uključenih u projekt, literarni natječaj za učenike srednjih škola uključenih u projekt, debate, zajednička akcija čišćenja prostora oko škole od opušaka, zajedničko druženje učenika edukatora svih uključenih škola i mnoge druge aktivnosti predviđene su za ovu školsku godinu u sklopu projekta.

Koordinatorica projekta je gospođa Irena Tišljar, profesorica biologije Gimnazije "Dr.Ivana Kranjčeva" Đurđevac, kojoj zahvaljujemo na vođenju, poticanju i podržavanju.

"Kad se male ruke slože, sve se može." Krenimo :)

Pedagoški kutak