Zajednička kreativna radionica učenika naše Škole i članica Kluba za starije osobe „Mariška“

Autor: Viktorija Erjavec, 27. 11. 2013.

"Bogatstvo je u nama."

U srijedu 27. studenog 2013. godine trinaestero učenika drugih i trećih  razreda naše škole prisustvovalo je kreativnoj radionici u Domu za starije i nemoćne osobe „Koprivnica“.
Članice Kluba za starije osobe „Mariška“, koji djeluje u sklopu Doma, radosno su i ponosno prenijele  učenicima djelić svog bogatog kreativnog iskustva u izradi božićnih i drugih ukrasa. Učenici su tako zajedno s članicama izrađivali kuglice za bor, čestitke, anđele od papira, cvijeće od krep papira, a neki su naučili i novi način izrade nakita od papira.

Sretna i zadovoljna lica, kako naših učenika, tako i članica Doma i Kluba, govorila su više od riječi. Gospođe, koje su učenici u ovoj prigodi od milja zvali  mentoricama, srdačno su pozvale učenike na nastavak druženja i ponovne susrete, dok su učenici oduševljeno prihvatili poziv i sigurno je ovo bio prvi u nizu ovakvih i sličnih susreta. Veliko hvala gospođi Vesni Križan, ravnateljici Doma, gospođi Valentini Čadavec, predsjednici Kluba, gospođi Branki Šainović, domaćici Dnevnog boravka, kao i gospođama Katarini Ferenčak, Ljerki Hlebar, Smilji Horvat, Božici Kodić, Josipi Kušek, Katarini Majhen i Mariji Nježić, koje su ovu ideju učenika o zajedničkom susretu u Domu prihvatile i omogućile.

Zahvaljujemo i našem ravnatelju gospodinu Ratimiru Ljubiću, koji je također radosno podržao ovaj susret i omogućio učenicima da članicama Kluba uruče zajednički poklon u obliku nekih materijala koje će gospođe moći iskoristiti u svom budućem kreativnom radu.

Iako je ideja susreta i radionice bila da učenici pripomognu u izradi ukrasa te na taj način barem skromno pridonesu kolekciji rukotvorina za prodajnu izložbu Kluba, članice su učenicima poklonile ono što su tijekom radionice zajednički izradili.  Vodili smo se uvjerenjem kako je dobro činiti dobro i uvjerili smo se još jednom kako se dobro ne čini samo „materijalnim putem“. Osmijeh, zajednički provedeno vrijeme, bogaćenje kroz razgovor, uljepšati drugoj osobi dan svojim prisustvom znače ponekad mnogo više od sveg materijalnog i neopisivo ispunjavaju srce.

Matea Sodar
Viktorija Erjavec