> Projekti  > LPE3
Lokalna partnerstva za zapošljavanja

Projekt LPE 3

Obrtnička škola Koprivnica  sudjeluje u projektu  „Lokalna partnerstva za zapošljavanje – faza 3“ koji se financira u sklopu IV. Komponente instrumenta pretpristupne pomoći (IPA) „Razvoj ljudskih potencijala“.

Projektni tim provodi konzorcij pod vodstvom njemačkog partnera Gesellschaft für Versicherungswissenschaft und – gestaltung e.V. (GVG).

Sporazumom o partnerstvu osnovano je Lokalno partnerstvo za zapošljavanje  Koprivničko-križevačke županije koje broji 24 člana.

Opći cilj projekta je smanjiti nezaposlenosti i „prijetnje“ od nove nezaposlenosti.

Potpisivanjem sporazuma o partnerstvu OBŠKC obvezala se na aktivno sudjelovanje u sljedećim aktivnostima: a) razvijanju strategije RLJP-a za Koprivničko – križevačku županiju

b) tematskim radnim skupinama

c) razvoju projekata

Na sastanku Upravnog odbora Lokalnog partnerstva za zapošljavanje u Koprivničko-križevačkoj županiji koji je održan 29. ožujka 2011. u prostorijama Obrtničke škole Koprivnica osnovane su tematske skupine, a za voditeljicu skupine za ljudski kapital izabrana je Sandra Sabol iz Obrtničke škole Koprivnica.

Ostali članovi su: Pučko otvoreno učilište Koprivnica, PORA Razvojna agencija Podravine i Prigorja,  Srednja škola Koprivnica, Srednja škola “Ivan Seljanec” Križevci, Srednja Gospodarska škola Križevci, Strukovna škola Đurđevac, HZZ PS Križevci i Visoko gospodarsko učilište u Križevcima.