Učenički servis

Poštovani učenici, roditelji i poslodavci ovdje možete pogledati informacije o posredovanju pri zapošljavanju – "UČENIČKI SERVIS" KOPRIVNICA

PROTOKOL UČLANJENJA, RADA

I ISPLATE ZARADE UČENIKA:

1. UČLANJENJE U UČENIČKI SERVIS

Učlaniti se mogu isključivo redoviti učenici srednjih škola Koprivničko-križevačke županije s navršenih 15 godina života, u tajništvu Obrtničke škole Koprivnica (soba br. 27), Trg slobode 7, svakog radnog dana od 08,00 – 12,00 sati.
Kod učlanjenja potrebno je priložiti:

• potvrdu o statusu redovitog učenika za tekuću školsku godinu (izdaje srednja škola koju učenik polazi)
  • kopija stražnje strane osobne iskaznice učenika
  • kopija rodnog lista učenika
  • potvrda (specifikacija) banke o broju žiro ili tekućeg računa učenika
  • uplata upisnine u iznosu od 30,00 kuna (platiti u banci na žiro-račun HR8023860021552003583)
  • ispunjen evidencijski list (u prilogu niže)
  • ispunjeni podaci o poslodavcu (u prilogu niže)
  • potpisana suglasnost zakonskog zastupnika (u prilogu niže) i kopija stražnje strane osobne iskaznice zakonskog zastupnika koji potpisuje suglasnost (za maloljetne učenike)

Kad se učlanite u Učenički servis dobijete člansku iskaznicu koja vrijedi godinu dana a koju je moguće obnoviti nakon isteka godine dana uz prilaganje nove potvrde o statusu redovitog učenika i potvrde o uplati produžetka članarine u iznosu od 30,00 kuna.

2. PODIZANJE UGOVORA O POVREMENOM RADU REDOVITOG UČENIKA

Ugovori se podižu prije početka rada kod poslodavca tijekom zimskih, proljetnih i ljetnih praznika u tajništuvu Obrtničke škole Koprivnica.

Retroaktivno (nakon rada učenika) ugovore ne izdajemo.

Inspekcija rada ne dozvoljava rad učenika za vrijeme nastave što znači da raditi možete SAMO za vrijeme praznika.

3. ISPOSTAVLJANJE RAČUNA I ISPLATA UČENIKU

Potpisani i popunjeni ugovor o povremenom radu redovitog učenika poslodavac je dužan vratiti školi na obračun.

Na temelju primljenog ugovora Učenički servis izdaje račun poslodavcu na kojem je neto iznos zarade učenika.

Kada poslodavac plati račun, Učenički servis će najduže u roku od 30 dana isplatiti novac učeniku na njegov žiro ili tekući račun.

Informacije na telefon:

048/621-083