Učenički servis

Poštovani učenici i roditelji,ovdje možete pogledati informacije o posredovanju pri zapošljavanju – "UČENIČKI SERVIS"

O B A V I J E S T
UČENICIMA, RODITELJIMA I POSLODAVCIMA

Učlaniti se mogu isključivo redoviti učenici srednjih škola Koprivničko-križevačke županije s navršenih 15 godina života, u tajništvu Obrtničke škole Koprivnica, Trg slobode 7, svakog radnog dana od 08,00 – 14,30 sati (za vrijeme praznika učenika svakog radnog dana od 08,00 do 13,00 sati).

Kod učlanjenja potrebno je priložiti:

• potvrdu o statusu redovitog učenika za tekuću školsku godinu
  • potpisana suglasnost zakonskog zastupnika (u prilogu niže) i kopija osobne iskaznice zakonskog zastupnika koji potpisuje suglasnost (za maloljetne učenike)
  • kopija osobne iskaznice učenika
  • kopija rodnog lista ili domovnice
  • kopija žiro-računa ili tekućeg računa
  • uplata upisnine u iznosu od 30,00 kuna
  • ispunjen evidencijski list (u prilogu niže)
  • ispunjeni podaci o poslodavcu (u prilogu niže)

PODIZANJE UGOVORA TIJEKOM ZIMSKIH, PROLJETNIH I LJETNIH PRAZNIKA TJ. ZA VRIJEME KADA JE DOZVOLJEN RAD REDOVITIH UČENIKA SREDNJIH ŠKOLA.

ISPLATA UČENIČKIH ZARADA

• vrše se preko žiro-računa ili tekućeg računa učenika uz predočenje Ugovora – računa

Informacije na telefon:

048/621-083

Voditeljica servisa:
Ivana Mustafa, upravni pravnik

N O V O - LJ E T O 2017. ! ! !

Ukoliko je učenik podigao ugovor, a iz nekog razloga nije mogao doći na rad ili nije započeo s radom, dužan je u roku od tri dana od dana podizanja isti otkazati i vratiti u servis  na poništenje a ako ga je predao poslodavcu tada ga treba vratiti poslodavac.

ISPLATA UČENIČKE ZARADE PO UGOVORU

Poslodavac, odnosno učenik dva primjerka ugovora ispunjena sa svim potrebnim podacima, potpisima  i ovjerenih pečatom nakon završetka rada dostavlja u servis na obradu odnosno obračun.

Učenički servis poslodavcu ispostavlja račun.

Poslodavac na temelju izdanog računa vrši uplatu za učenikov rad sa svim ostalim davanjima (u roku 8 dana od izdavanja istog) na račun servisa, a nakon toga servis vrši isplatu učeniku na njegov tekući ili žiro račun.

Isplate na tekući ili žiro račun učenika tijekom mjeseca srpnja i kolovoza izvršavat će se minimalno jednom mjesečno.