Učenički servis

Poštovani učenici, roditelji i poslodavci ovdje možete pogledati informacije o posredovanju pri zapošljavanju – "UČENIČKI SERVIS" KOPRIVNICA

PROTOKOL UČLANJENJA, RADA

I ISPLATE ZARADE UČENIKA:

1. UČLANJENJE U UČENIČKI SERVIS

Učlaniti se mogu isključivo redoviti učenici srednjih škola Koprivničko-križevačke županije s navršenih 15 godina života - svakog radnog dana od 08,00 – 12,00 sati (na prozoru tajništva).
Kod učlanjenja potrebno je priložiti:

• kopija stražnje strane osobne iskaznice učenika
  • potvrda (specifikacija) banke o broju žiro ili tekućeg računa učenika
  • uplata upisnine u iznosu od 4,00 eura (platiti na žiro-račun HR8023860021552003583) - u opisu plaćanja navesti: ime i prezime učenika i OIB)
  • ispunjen evidencijski list (u prilogu niže)
  • ispunjeni podaci o poslodavcu (u prilogu niže)
  • potpisana suglasnost zakonskog zastupnika - za maloljetne učenike (u prilogu niže)

Učlanjenjem u Učenički servis dobivate člansku iskaznicu koja vrijedi godinu dana a koju je moguće obnoviti nakon isteka godine dana uz prilaganje nove potvrde o statusu redovitog učenika i potvrde o uplati produžetka članarine.

2. PODIZANJE UGOVORA O POVREMENOM RADU REDOVITOG UČENIKA

Ugovori se podižu prije početka rada kod poslodavca tijekom zimskih, proljetnih i ljetnih praznika u tajništvu Obrtničke škole Koprivnica.

Retroaktivno (nakon rada učenika) ugovore ne izdajemo.

Inspekcija rada ne dozvoljava rad učenika za vrijeme nastave što znači da raditi možete SAMO za vrijeme praznika.

3. ISPOSTAVLJANJE RAČUNA I ISPLATA UČENIKU

Potpisan, ovjeren i dopunjen  ugovor o povremenom radu redovitog učenika (sa stvarnim brojem sati rada i iznosom zarade učenika) poslodavac je dužan u roku od 15 dana nakon obavljenog posla (odnosno nakon što mu učenik po obavljenom poslu dostavi ugovor), dostaviti školi na obračun.

Na temelju primljenog ugovora Učenički servis izdaje račun poslodavcu.

Kada poslodavac plati račun, Učenički servis će isplatiti novac učeniku na njegov žiro ili tekući račun do 10. u mjesecu za iznose doznačene u prethodnom mjesecu.

Od 01.01. 2023. godine minimalna satnica za rad učenika iznosi 4,00 eura neto.

Može se ugovoriti i viša satnica. Gornjeg ograničenja nema.

Informacije na telefon:

048/621-083