Naši učenici i nastavnici posjetili konferenciji 2. Dani novih energija

Autor: Dubravka Jakupec, 20. 4. 2023.

Učenici 3a razreda smjer Tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom Obrtničke škole Koprivnica i njihovi nastavnici bili su sudionici održane konferencije i sajma didaktičke i edukacijske opreme u Hotelu Well u Tuheljskim Toplicama koje se održalo od 18. do 20. travnja 2023.

Na konferenciji pod nazivom 2. Dani novih energija – 2nd New energies days razmatrali su se najnoviji trendovi i inovacije iz područja novih energija, obnovljivih izvora energije i elektromobilnosti.

Belmet 97 d.o.o. je organizirao konferenciju i sajam didaktičke i edukacijske opreme koja je predstavila odličnu priliku za učenike i nastavnike da se upoznaju s novim tehnologijama i inovacijama u području novih energija, te da se uključe u aktivnosti koje će im omogućiti da svoje znanje i vještine primjene u praksi te postanu aktivni sudionici u stvaranju održive budućnosti.

Ovaj važan događaj u potpunosti su podržale Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih (ASOO) i Njemačko-hrvatska industrijska i trgovinska komora (AHK), Hrvatska stručna udruga za sunčevu energiju i Jadranska aero-svemirska asocijacija (Adriatic Aerospace Association, A3), što je dodatno potvrdilo važnost i relevantnost tema koje su se obrađivale.

Učenici i nastavnici Obrtničke škole Koprivnica su sudjelovali u različitim predavanjima koje su imale za cilj pružiti im uvid u najnovija dostignuća iz ovog područja te ih potaknuti na daljnji rad i razvoj svojih znanja i vještina. Konferencija i sajam su pružili korisne informacije, nove ideje i priliku za suradnju s drugim stručnjacima.