> Nastava  > Zanimanja  > Stolar
Stolar

Voliš li raditi s drvom i kreativna si osoba? Upiši zanimanje stolar u Obrtničkoj školi Koprivnica!

Stolar izrađuje, ugrađuje, popravlja i održava namještaj i građevnu stolariju (prozore, vrata, stubišta, ograde, krovne nadstrešnice i dr). U svom radu koristi sljedeće alate i strojeve: pile, blanjalice, glodalice, bušilice, tokarilice, preše, alate za mjerenje i crtanje, turpiju, strugač, dlijeto, kistove i valjke za nanošenje boja i lakova i dr.

Kao budući stolar možeš se zaposliti u industriji, graditeljstvu i obrtništvu. Zapošljavanje stolara moguće je u poduzećima koja se bave izradom namještaja, mostova, krovnih i drugih konstrukcija i brodogradnjom. Stolari mogu raditi i na održavanju stambenih blokova te u salonima namještaja kao serviseri.

Nakon što položiš majstorski ispit, možeš otvoriti i vlastiti obrt."