Mobilnost Leicester

·  šk. god. 2019./2020.

·  mjesto: Leicester, Engleska

·  trajanje projekta: lipanj 2019. - lipanj 2020.

·  trajanje mobilnosti: 20. 10. 2019. – 3. 11. 2019.

·  partnerska ustanova: Leicester College

·  sudionici: 2 nastavnika

·  koordinator: Dubravka Jakupec, struc.spec.ing.inf.tehn.

·  broj projekta: 2019-1-HR01-KA116-060378

STRUČNO USAVRŠAVANJE NASTAVNIKA U LEICESTERU

Mobilnost u Ujedinjenom Kraljevstvu uključuje „job-shadowing“ dvoje nastavnika u novoj partnerskoj ustanovi Leicester College tijekom dva tjedna. S obzirom na to da je mobilni razvoj budućnost osobnog računalstva i aplikacija na pametnim telefonima koje svakodnevno koristimo u različite svrhe, jedan nastavnik će pratiti rad na programiranju za Appleov iOS (operacijski sustav), a drugi za Android. Usavršene programe nastavnici će primjenjivati u dvogodišnjem nastavnom planu predmeta Programiranje mobilnih aplikacija, a kasnije, u sklopu Centra kompetentnosti elektrotehnike i računalstva Obrtničke škole, i u predmetu Sigurnost informacijskih sustava te za programiranje aplikacija za sustave „pametnih kuća“.