> Nastava  > Zanimanja  > Kuhar
Kuhar

"Voliš li kuhati? Kreativna si osoba? Obrtnička škola Koprivnica omogućuje ti školovanje za zanimanje kuhar!

Zanimanje kuhar traženo je na tržištu rada i spada u skupinu deficitarnih zanimanja.

Tijekom školovanja za ovo zanimanje osposobit ćeš se za rad i organizaciju rada u kuhinji i restoranu, pripremanje raznovrsnih jela za prigodne obroke, jela nacionalne i internacionalne kuhinje i niz ostalih korisnih aktivnosti. Važna osobina kuhara je kreativnost u spravljanju jela, uporabi različitih začina i dekoriranju gotovih obroka.

Kuhari se mogu zaposliti u različitim ugostiteljskim objektima, posebno tijekom turističke sezone u turistički razvijenijim područjima. Iskusni su kuhari s položenim majstorskim ispitom traženi i najčešće dobro plaćeni."