EUjedinjeni u Obrtničkoj 2020!

EUJEDINJENI U OBRTNIČKOJ 2020!

Dvanaesti projekt mobilnosti Obrtničke škole Koprivnica pod nazivom "EUjedinjeni u Obrtničkoj 2020!" omogućit će stručno osposobljavanje za 33 učenika iz područja elektrotehnike, računalstva, strojarstva ili ugostiteljstva te usavršavanje 3 nastavnika iz područja računalstva, strojarstva ili elektrotehnike.

Mobilnost UČENIKA u VELENJU uključuje mobilnost 16 učenika iz dvaju trećih razreda smjerova TEHNIČAR ZA RAČUNALSTVO I ELEKTROTEHNIČAR, koji će obavljati praksu u Šolskom centru Velenje te dva nastavnika u pratnji. Partnerstvo s ovom ustanovom već je dugogodišnje i obuhvatit će usavršavanje u području 3D modeliranja, CNC izrade, PLC-a, pametnih instalacija unutar pametnih kuća, upotrebe KNX elemenata i komunikacijskih standarda, programiranja mobilnih aplikacija i izrade mrežnog dizajna, što nije dostupno učenicima u matičnoj ustanovi.

Mobilnost UČENIKA ugostiteljskih smjerova u VELENJU uključuje 12 učenika trećih razreda smjera KUHAR I KONOBAR u Šolski center Velenje te dva nastavnika u pratnji. Učenici će obavljanjem stručne prakse u partnerskoj ustanovi moći raditi s novim i modernijim tehnologijama, uređajima i opremom na kojoj ne mogu raditi u našoj školi. Učenici će usavršiti znanja i vještine u području gastronomije radeći na sljedećem: dimilica, aparat s dušikom, vulkansko kamenje, molekularna kuhinja, suvremena miksologija, dekoriranje hrane i usvajanje novih trendova u ugostiteljstvu.

Mobilnost UČENIKA u POSTOJNI uključuje mobilnost 5 učenika drugog i trećeg razreda zanimanja AUTOMEHANIČAR u partnerskoj ustanovi Šolski center Postojna i jednog nastavnika u pratnji. Učenici će upoznati nove sustave za auto dijagnostiku i vrste pogonskih agregata koji koriste obnovljive izvore energije. Naučit će kako te sustave pravilno instalirati, pustiti u pogon te riješiti moguće greške.

Mobilnost u POSTOJNI uključuje jednog NASTAVNIKA iz područja RAČUNALSTVA tijekom dva tjedna. Nastavnik će pratiti izvođenje nastave u partnerskoj ustanovi Šolski center Postojna iz područja 3D modeliranja upotrebom CREO alata za crtanje 3D modela i iz područja programiranja u programskom jeziku Python. Usavršene programe nastavnik će primjenjivati u dvogodišnjem nastavnom planu predmeta Algoritmi i programiranje i Ugrađeni računalni sustavi i u sklopu Centra kompetentnosti elektrotehnike i računalstva u predmetu 3D modeliranje.

Mobilnost u SEVILLI uključuje jednog NASTAVNIKA iz područja STROJARSTVA i jednog NASTAVNIKA iz područja ELEKTROTEHNIKE tijekom dva tjedna u ustanovi VET center Salesianos Trinidad što će organizirati partnerska ustanova EUROMIND. Nastavnik strojarstva će se upoznati s praktičnim usavršavanjem u radionicama i u učionici, upoznat će nove načine korištenja nastavnih sredstava za bolju provedbu nastavnih sadržaja, učit će o obnovljivim izvorima energije u strojarstvu. Nastavnik elektrotehnike će usporediti rad kolega iz područja elektronike, upoznati vrstu opreme za izvođenje vježbi i provođenje praktične nastave iz drugog kuta, posebice u područjima: popravak elektroničkih uređaja i pronalazak kvarova, mikroupravljači za IoT.

CEKOM