> ERASMUS +
ERASMUS +

ID Obrtnička škola Koprivnica: E10024316

O ERASMUSU U OBRTNIČKOJ

Nakon sedmogodišnjeg razdoblja programa Erasmus+ počinje novo programsko razdoblje od 2021. do 2027. g.  Novim se Erasmus+ programom na europskoj razini nastoje ostvariti veća uključivost, dostupnost i održivost, a među važnim su ciljevima Programa i potpora digitalnoj tranziciji u europskom obrazovanju te pomoć u izgradnji europskog prostora obrazovanja. U sklopu novog programa Obrtnička škola nastavlja sa svojim uspješnim djelovanjem dobivanjem Erasmus+ akreditacije u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju za cijelo novo programsko razdoblje.

Obrtnička škola kontinuirano provodi projekte od 2009. g. kada je Hrvatskoj pružena mogućnost sudjelovanja u programima mobilnosti Europske unije i to u sklopu Programa za cjeloživotno učenje te kasnije u sklopu Erasmus+ programa (2014.-2020. i 2021.-2027.).

Obrtnička škola Koprivnica jedna je od prve dvije škole u Hrvatskoj koje su 2015. g. primile Povelju za mobilnost u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju za razdoblje 2015.-2020. Povelja je namijenjena akreditaciji tijela koja su bila dokazano uspješna u organizaciji visokokvalitetne mobilnosti učenika i osoblja u SOO-u.

Za projekte mobilnosti u Obrtničkoj školi od 2018. g. zadužena je školska Erasmus+ koordinatorica Ljiljana Mraz koju se može kontaktirati na adresu e-pošte mobilnost.obskc@gmail.com. Tijekom školske godine 2019./2020. dužnost školskog koordinatora obavljao je Danijel Mustafa.

Više o provedbi europskih projekata u Obrtničkoj školi pogledajte na Facebook stranici Projekti Obrtničke škole Koprivnica.

ABOUT US

OBRTNIČKA ŠKOLA KOPRIVNICA is a vocational school in Koprivnica, northwestern Croatia. The school has around 500 students aged 14-18 and around 100 teachers. This is a secondary school where students are educated in fields of electrical engineering, computing, mechanical engineering, catering industry, food industry, woodworking and construction. The school is mainly a three-year vocational school (students proceed to labour market after finishing school) with only two four-year professions that can proceed to university (technician in electrical engineering and computing technician). Besides these, each year five to ten students with special needs enrol to become assistant cooks and confectioners/ house and woodwork painters or florists.

In the year 2016 Obrtnička škola celebrated its 130th anniversary. During its whole existence, the school has had a good reputation in the local community. It has successfully participated in many projects in the region and received many awards from local and state institutions. Students of Obrtnička škola often have excellent scores at various competitions, including state competitions.

The school is active in various European projects and has been organizing mobilities continuously since 2009. This has been recognized in 2015 when the school was awarded Erasmus+ VET Mobility Charter. In 2021 the school has been awarded Erasmus+ accreditation in vocational education and training.

Erasmus+ contact:

• Ms. Ljiljana Mraz, Erasmus + project coordinator