Učenici ostvarili drugo mjesto na Državnom natjecanju učenika strukovnih škola - Worldskills Croatia

Autor: Dubravka Jakupec, 15. 5. 2023.

Učenici Obrtničke škole Koprivnica, Damjan Beštek i Leon Ivančan, zajedno s mentorom Emilom Golubom, ostvarili su izvanredan uspjeh na Državnom natjecanju učenika strukovnih škola - Worldskills Croatia.

Ponosno objavljujemo da su osvojili drugo mjesto u disciplini kućne instalacije, demonstrirajući iznimno znanje i vještine koje su stekli tijekom svog školovanja.

Natjecanje je okupilo najbolje učenike iz cijele Hrvatske, a Damjan i Leon su se istaknuli svojom predanošću, stručnošću i visokom razinom izvedbe. Njihova marljivost i posvećenost u pripremama za natjecanje bili su izvanredni, a rezultat je bio impresivan.

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih s ponosom objavljuje uspješan završetak Državnog natjecanja učenika strukovnih škola - WorldSkills Croatia 2022. Ova izvanredna manifestacija, koja se održala od 10. do 12. svibnja 2022. godine na Zagrebačkom velesajmu, predstavlja vrhunac obrazovanja u Republici Hrvatskoj i najveće natjecanje u ovom dijelu Europe.

Više od 360 najboljih učenika strukovnih škola iz cijele zemlje okupilo se kako bi se natjecalo u više od 40 strukovnih disciplina. Ovaj impresivan spektar obuhvaća tradicionalne struke kao što su frizerstvo i pekarstvo, ali i suvremene discipline poput Administracije IT sustava te interdisciplinarne discipline poput robotike.