Naši učenici osvajaju nagrade na natječaju 'Zelene tehnologije' Generacija NOW 2022./2023.

Autor: Dubravka Jakupec, 5. 6. 2023.

Naši učenici su postigli izvanredan uspjeh na nagradnom natječaju "Zelene tehnologije" Generacija NOW 2022./2023. Učenici 3b razreda, Edi Čižmak i Mihael Kopričanec, te učenik 3a razreda, Maksimilijan Perković uz mentoricu Dubravku Jakupec, osvojili su 22. mjesto u kategoriji 1-4. razreda srednje škole.

Od ukupno 43 prijavljena rada, njihov rad pod nazivom "Helius Sollarius" je privukao veliku pažnju. Natjecanje je privuklo ukupno 126 radova iz različitih škola i udruga diljem zemlje, a naši učenici su se istaknuli svojom predanošću i znanjem.

Ovaj natječaj je organizirao Institut za ravoj i inovativnost mladih s ciljem poticanja inovativnosti i kreativnosti među mladim generacijama u području zelenih tehnologija.

Posebno nas veseli što je naša škola, Obrtnička škola Koprivnica, među 60 ustanova koja će za nagradu primiti financijsku donaciju od tvrtke Hrvatski telekom. Ova vrijedna donacija omogućit će nam dodatno unapređenje naših radova i eventualnu kupnju dodatne opreme. Ovo je iznimna prilika da nastavimo podržavati naše mlade talente i omogućimo im još bolje uvjete za razvoj njihovih ideja.

Video projekta možete vidjeti na poveznici: