Projekt Ruksak (pun) kulture u Obrtničkoj školi Koprivnica

Autor: Dubravka Jakupec, 6. 6. 2023.

Projekcija filma Kratki izlet održana u RCK od 16:15h i nakon projekcije razgovor učenika s redateljem i producentom Igorom Bezinovićem potrajao do 19:15h.

Projekciju i razgovor vodile Nika Petković i Marija Georgiev iz udruge Djeca susreću umjetnost, programa Sedmi kontinent Ministarstva kulture i medija. Sudionici su bili učenici 3.a i 3.b razreda Obrtničke škole te sudionici prošlogodišnjeg Interreg projekta EDU Roma, a koordinator projekta profesor informatičke grupe predmeta Slavko Franjo.

Sudionici EDURoma projekta predstavili su redatelju Igoru te voditeljica a Niki i Mariji svoj uradak, kratki film Mnj - Ruke i dobili vrijedne pohvale i pozitivne kritike od njih što je poticaj novim generacijama učenika za razvijanje interesa i angažmana u području medijske umjetnosti.