Održana "Mala škola 3D modeliranja i 3D printanja"

Autor: Dubravka Jakupec, 4. 7. 2023.

Profesor informatike Danijel Mustafa, u informatičkom kabinetu Obrtničke škole Koprivnica, nedavno je održao dvije izvanredne radionice iz 3D modeliranja za učenike osnovnih škola.

Tijekom ovih intenzivnih i inspirativnih radionica, učenici su imali priliku upoznati se s naprednim programskim alatom 3D Builder te iz prve ruke iskusiti proces stvaranja 3D modela.

Jučer su učenici s oduševljenjem izradili zadani model držača za olovku i papir, dok su danas mogli izrađivati modele po vlastitom odabiru, iskazujući svoju kreativnost i originalnost.

Iako je prvi dio radionica već iza nas, pripremili smo još tri uzbudljiva dana tijekom kojih će se učenici nastaviti usavršavati u 3D modeliranju i 3D printanju. Radujemo se što ćemo vidjeti kako će učenici razviti svoje vještine i nadmašiti svoje dosadašnje postignuće.

Ponosni smo na sve učenike koji su sudjelovali u ovim radionicama i na njihovu predanost u učenju novih tehnologija. Ovakve inicijative potiču inovativnost, kreativnost i razvoj digitalnih vještina, pripremajući učenike za buduće izazove.