Obrtnička škola obilježava Dane Erasmusa u Slatkim Delicijama

Autor: Ljiljana Mraz, 5. 10. 2023.

U ponedjeljak 9. listopada 2023. od 16 do 18 sati Obrtnička škola Koprivnica će u slastičarnici Slatke Delicije obilježiti Dane Erasmusa. Posjetitelji će, uz uobičajenu kavicu ili deliciju, moći sudjelovati u nagradnoj igri te, uz malo sreće i znanja o Školi i Slatkim Delicijama, osvojiti simbolične nagrade.

Obrtnička škola Koprivnica bavi se projektima mobilnosti već 14 godina, a koprivnička slastičarnica Slatke Delicije, osim što prima učenike Obrtničke škole na praksu, u suradnji s Obrtničkom školom prima i učenike iz Slovenije i Francuske na Erasmus+ mobilnosti.

Suradnja je započela prošle godine kada su Slatke Delicije na stručnu praksu primile dvojicu francuskih učenika, a nakon vrlo uspješne prve dolazne mobilnosti, bilo je logično nastaviti. Nisu samo učenici oni koji na ovaj način napreduju - u Slatkim Delicijama morali su usavršiti svoje znanje stranih jezika, a tijekom mobilnosti francuskih učenika uveli su i neke novitete u svoje vitrine, kao na primjer Paris Brest pripreman po originalnoj francuskoj recepturi.

Ovom suradnjom Obrtnička škola pojačala je svoje dolazne mobilnosti koje su, uz odlazne mobilnosti, dobar način internacionalizacije ustanove i širenja znanja te utjecaja projekata na sve aspekte djelovanja ustanove.

Dani Erasmusa 2022. godine

Dane Erasmusa nastavit ćemo obilježavati kvizovima znanja koje provodimo već niz godina među svojim nastavnicima i učenicima, a prošle godine smo u povodu Dana Erasmusa ovaj način učenja uz zabavu proširili na koprivničke srednje škole te osnovne škole iz bliže okolice.

Više na:

Facebook stranica Projekti Obrtničke škole Koprivnica