Održan je Dan otvorenih vrata i sajam poslova pod nazivom "Struka je pametna odluka"

Autor: Dubravka Jakupec, 18. 10. 2023.

Tijekom ovog inspirativnog događaja u prostorima Obrtničke škole Koprivnica, u sklopu Centra kompetentnosti Koprivničko-križevačke županije, učenici su imali priliku sudjelovati u nizu aktivnosti koje su im omogućile bolji uvid u perspektive obrazovanja u Obrtničkoj školi Koprivnica.

Posebna pažnja posvećena je prezentaciji mogućnosti i postignuća kroz obrazovanje u ovoj ustanovi, kao i stručnim predavanjima o važnim temama kao što su "5G mreža - utjecaj na život i zdravlje ljudi" i "Utjecaj pametnih telefona na kvalitetu života". Ova zanimljiva predavanja održao je dr.sc. Drago Cmuk, čime je obogatio događaj znanjem i stručnošću.

Sajam poslova je pružio vrijednu priliku učenicima da se upoznaju s poslodavcima, gospodarskim subjektima i tvrtkama, te partnerima Obrtničke škole Koprivnica, koji su prezentirali širok spektar mogućnosti zapošljavanja nakon završetka srednje škole. Među tvrtkama koje su se predstavile na sajmu su renomirane organizacije kao što su Podravka, Bauwerk Group Hrvatska, Mazars, Carlsberg Croatia d.o.o. i Enter Koprivnica. Također, učenicima su se predstavili i Hrvatski zavod za zapošljavanje, Obrtnička komora Koprivničko-križevačke županije te Obrtničko učilište POUKA.

Obrtnička škola Koprivnica je napravila značajne korake u poboljšanju svojih kapaciteta. Dodatkom impresivnih 2111 kvadratnih metara prostora i nabavkom opreme vrijedne gotovo 987 000 eura, škola je stvorila idealno okruženje za stjecanje praktičnih znanja i vještina. Ova oprema uključuje automatizacijsku, računalnu i mrežnu opremu, opremu za razvoj elektroničkih sklopova, alate i opremu za električne instalacije, kao i didaktičku opremu, te naravno asistivnu tehnologiju. Ovim ulaganjem, škola je značajno unaprijedila svoje mogućnosti za obrazovanje budućih stručnjaka.

Ovaj događaj nije samo pružio učenicima uvid u buduće karijerne staze, već je i ojačao suradnju između Strukovne škole Đurđevac, Obrtničke škole Koprivnica i partnera iz poslovnog svijeta. Takva suradnja ključna je za stvaranje konkurentnih, obrazovanih mladih ljudi koji će biti spremni za izazove suvremenog tržišta rada.

Obrtnička škola Koprivnica nastavlja biti pokretač razvoja kompetencija kroz učenje temeljeno na radu i pruža inspiraciju svojim učenicima i partnerima za postizanje izvrsnosti.