Obrtnička škola Koprivnica potiče karijerno usmjerenje svojih učenika: radionica "Kamo poslije srednje"

Autor: Dubravka Jakupec, 9. 2. 2024.

U nastojanju da podrži svoje učenike u njihovom karijernom razvoju, Obrtnička škola Koprivnica organizirala je izuzetno značajnu radionicu pod nazivom "Kamo poslije srednje". Ova inspirativna inicijativa posebno je bila usmjerena prema učenicima četverogodišnjih zanimanja Tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom i Tehničar za računalstvo.

Radionicu je vodila Sara Bednaić, bivša učenica naše škole, koja je trenutno studentica na Tehničkom veleučilištu Zagreb. Sara je svojim izvanrednim primjerom i znanjem bila inspiracija svim prisutnim učenicima, pružajući im korisne savjete i informacije o mogućnostima koje im se nude nakon završetka srednje škole.

Tijekom radionice, učenici su imali priliku istražiti različite puteve i opcije koje im stoje na raspolaganju u smislu daljnjeg obrazovanja i karijernog razvoja. Sara je dijelila svoje iskustvo odabira fakulteta, studijskog programa i svoje perspektive o različitim područjima rada koja su im dostupna s njihovom stručnom pozadinom.

Radionica je potaknula učenike na razmišljanje o svojim karijernim ciljevima i potencijalnim mogućnostima za daljnje obrazovanje i zapošljavanje. Obrtnička škola Koprivnica nastavit će pružati podršku svojim učenicima u njihovom karijernom usmjerenju te ih poticati da slijede svoje strasti i ambicije.

Inicijative poput ove pokazuju predanost škole u pripremi učenika za uspješnu budućnost te potiču razvoj kompetencija i vještina koje su ključne za tržište rada 21. stoljeća. Obrtnička škola Koprivnica ostaje posvećena podršci svojim učenicima u njihovom akademskom i profesionalnom napretku.