U OBRTNIČKU VEĆ U OSNOVNOJ ŠKOLI

Autor: Ljiljana Mraz, 14. 2. 2024.

Učenici 2. razreda Osnovne škole Mihovil Pavlek Miškina Đelekovec posjetili su u četvrtak 8. veljače 2024. g. Obrtničku školu. Sate izvannastavne aktivnosti Domaćinstvo nadopunili su stručnim znanjima uz pomoć stručnog učitelja pekarstva Zorana Kneževića i upoznali školovanje u školi u kojoj nema rada bez praktičnog rada.

Učenici su tijekom dva školska sata u pekarskom praktikumu izradili pizzu pod vodstvom učitelja Zorana i učenika Ante i Danijela te u pratnji učiteljice razredne nastave Mire Adamović, učiteljice engleskog jezika Sabine Matiša te ravnateljice Sonje Vuljak.

Posjetili su i 1. a razred na satu Hrvatskog jezika kod nastavnice Melite Golubić, ručnu radionicu na satu nastavnika Emila Goluba, praktikum soboslikara kod nastavnika Marka Mihaldinca te uživali u novouređenom elektrotehničkom praktikumu kod nastavnika Nevena Komesa koji im je pokazao kako rade lemilice i kakva se povećala koriste za dijagnostiku kvara na prijenosnim računalima.

Na kraju su, već jako gladni, pizzu koju su izradili u slast pojeli u školskoj knjižnici.

Nadamo se ponovnom druženju kako bi učenici od malih nogu učili o važnosti praktičnog rada i obrtničkih zanimanja bez kojih nitko od nas ne može.

Više fotografija na Facebooku Obrtničke škole.

Ljiljana Mraz, stručna suradnica knjižničarka