Obrtnička škola Koprivnica obilježila Svjetski dan komplimenata: Inspiracija koja putuje svijetom!

Autor: Dubravka Jakupec, 4. 3. 2024.

U Obrtničkoj školi Koprivnica, učenici su oživjeli duh ovog posebnog dana na post-IT zidu. Iz srca su izlili riječi ljubaznosti, podrške i divljenja jedni prema drugima, ostavljajući iza sebe tragove inspiracije i pozitivnosti.

Svjetski dan komplimenata podsjeća nas na moć riječi koje izražavaju poštovanje, ljubaznost i podršku. U današnjem svijetu, gdje su brzina i efikasnost često prioriteti, ovaj dan podsjeća nas da su male geste ljubaznosti, poput komplimenta, one koje imaju najveći utjecaj.

Kroz ovo obilježavanje, naši učenici su ne samo dijelili komplimente, već su i naučili vrijednu lekciju o važnosti poštovanja i podrške prema drugima. Jer kompliment ne košta ništa, ali može učiti puno.

Svjetski dana komplimenata nastao je u Nizozemskoj, proširio se na Belgiju i Norvešku, a od 2011. godine, ovaj prekrasan dan obilježava se širom svijeta. Neka riječi ljubaznosti budu most koji nas povezuje s drugima, šireći radost i ljubav.