Zaronite u svijet medenjaka: druga uzbudljiva radionica održana uspješno!

Autor: Dubravka Jakupec, 13. 3. 2024.

Provedba projekta „Stazom medenjaka“ nastavlja se punom parom, dok se entuzijazam i znatiželja mladih budućih stručnjaka u turizmu ne gasi. Prošloga tjedna, točnije 5. ožujka 2024., održana je druga radionica Stazom Medenjaka, kojoj su prisustvovali učenici osnovnih škola s područja općina Rasinja, Sokolovac, Virje, Koprivnice, Đurđevca, Molvi, Kloštar Podravskog i Ferdinandovca, koji su izrazili interes za smjerove kuhara, konobara, slastičara i pekara.

Ova dinamična radionica bila je podijeljena u dva inspirativna dijela, vođena stručnim mentorima Jasenkom Bevanda iz Strukovne škole Đurđevac i Blaženkom Pianec iz Obrtničke škole Koprivnica. U prvom dijelu, poseban gost predavač bio je gospodin Ivan Đurišević, nastavnik iz Srednje škole Pitomača, koji je s entuzijazmom podijelio svoje znanje o medu, njegovim blagodatima te načinima implementacije u ugostiteljstvu. U drugom dijelu, učenici su uživali u pekarskom praktikumu pod budnim okom stručnog učitelja Zorana Kneževića, gdje su naučili kako se priprema tijesto te što sve mogu kreirati koristeći med i druge dodatke u pekarskom procesu.

Oduševljenje učenika nije izostalo, a kako bi zadržali uspomenu na svoj rad i trud, svaki učenik je dobio svoj kolač i pecivo za ponijeti kući i podijeliti s obitelji. Dojmovi su bili izvan očekivanja, a slike s radionice govore više od riječi.

Sljedeća radionica održat će se u Đurđevcu, 11. travnja 2024. godine. Svi zainteresirani su pozvani da nam se pridruže u ovom uzbudljivom putovanju Stazom Medenjaka. Vidimo se!