Održano međužupanijsko natjecanje WorldSkills Croatia 2024 u diciplini "Administracija IT sustava"

Autor: Dubravka Jakupec, 14. 3. 2024.

Obrtnička škola Koprivnica s ponosom je bila domaćin međužupanijskog natjecanja učenika strukovnih škola pod nazivom WorldSkills Croatia 2024 u disciplini "Administracija IT sustava". Sudjelovali su učenici iz različitih krajeva regije, uključujući Đurđevac, Čakovec, Požegu, Krapinu i Koprivnicu.

Administracija IT sustava je kompleksna disciplina koja obuhvaća širok spektar usluga, od korisničke podrške do dizajna, rješavanja problema te instaliranja, konfiguriranja i ažuriranja operativnih sustava i mrežnih uređaja. Ova vještina je ključna za suvremeno poslovanje i funkcioniranje informacijske tehnologije u svim područjima društva.

Naš učenik Matija Mohemski iz 3b razreda zanimanja Tehničar za računalstvo je osvojio treće mjesto u ovoj zahtjevnoj disciplini, uz podršku svog mentora, nastavnika matematike i fizike Džambo Danijela. Njihov trud, predanost i stručnost rezultirali su ovim iznimnim postignućem.

Svim sudionicima su podijeljene prigodne pohvalnice i zahvalnice. Ponosni smo na naše učenike i njihove mentore te se radujemo budućim prilikama za demonstraciju njihovih talenata i vještina.