Učenice i učenici Obrtničke škole Koprivnica odlični na Državnom prvenstvu u organizaciji Hrvatskog školskog sportskog saveza

Autor: Dubravka Jakupec, 20. 3. 2024.

Kao i svih prethodnih godina i ove je godine Obrtnička škola Ķoprivnica sa velikim uspjehom sudjelovala na završnici prvenstva države učenika s intelektualnim teškoćama koje se u organizaciji Hrvatskog školskog sportskog saveza održalo u Poreču od 18.-20. ožujka 2024. godine.

Pod vodstvom mentora Melite Jug i Gorana Rihtarića petero učenika naše škole natjecalo se u Atletici (trčanje na 80 i 300m, skok u dalj sa zaletom i bacanje kugle) i Stolnom tenisu. Fenomenalne uspjehe postigle su Kasandra Oršoš (srebrna na 80m i brončana u skoku u dalj sa zaletom), Petra Balog (zlatna na 300m) i Snježana Balog (srebrna na 300m). Odlične nastupe u bacanju kugle imali su Ante Krolo (17. mjesto), Petra Balog (12. mjesto) i Snježana Balog (17. mjesto). Osim odličnih atletičarki/atletičara imamo i odličnog stolnotenisača a to je Patrik Gal koji je u svom nastupu dobio i izgubio po dva meča ali se ovoga puta nije plasirao u samu završnicu turnira (izgubio od kasnijeg državnog prvaka i doprvaka). Svi dosadašnji, kao i ovogodišnji, postignuti uspjesi rezultat su višegodišnjeg kvalitetnog rada s našim učenicama odnosno učenicima. Osim izuzetnih sportskih rezultata pokazali su i iznimnu sportsku kulturu kao i kulturu ponašanja na svakom koraku. Mogu biti samo primjer svima ostalima, a mi smo PONOSNI što su dio naše školske zajednice, naše Obrtničke škole Koprivnica.

Tekst napisao: Goran Rihtarić