Održano WorldSkills natjecanje iz sektora Turizma i ugostiteljstva

Autor: Dubravka Jakupec, 21. 3. 2024.

Turističko-ugostiteljska i prehrambena škola Bjelovar ponosno je bila domaćin 6. izdanja WorldSkills natjecanja iz sektora Turizma i ugostiteljstva od 14. do 16. ožujka 2024. godine.

Kroz tri dinamična dana natjecanja, sudjelovalo je 56 natjecatelja iz 24 škole i 9 županija. Bila je to prilika za mlade stručnjake iz cijele regije da pokažu svoje vještine i znanje u različitim disciplinama turizma i ugostiteljstva.

Natjecanja su pratili stručna povjerenstva sastavljena od renomiranih stručnjaka iz različitih područja industrije, uključujući koktel majstore, vlasnike restorana, chefove, direktore hotela, zaposlenike turističkih zajednica te profesore engleskog jezika. Njihova uloga bila je ocijeniti svaki detalj izvedbe natjecatelja, čineći proces natjecanja transparentnim i poštenim.

Jedna od posebnosti ovog natjecanja bila je tajnost teme. Natjecatelji su tek pri samom početku natjecanja saznali što je njihov zadatak, što je dodatno testiralo njihovu spremnost, kreativnost i brzinu prilagodbe.

Posebno bi istaknuli uspjeh učenika Obrtničke škole Koprivnica i njihovih mentora, čije su izvedbe ostavile snažan dojam na sve prisutne. Luka Puškaš, Sara Buzuk i Veronika Mađerić uz podršku svojih mentora Andrijane Manojlović, Tanje Brunec i Blaženke Pianec, predstavljali su svoju školu s ponosom i dostojanstvom.

WorldSkills natjecanja iz sektora Turizma i ugostiteljstva pružaju ne samo priliku za natjecanje, već i platformu za razmjenu znanja, iskustava i najboljih praksi među mladim profesionalcima. Čestitamo svim sudionicima na izvanrednom angažmanu i želimo im puno uspjeha u budućim izazovima.