Policijska edukacija o kampanji "Postani policajac/policajka" održana u Obrtničkoj školi Koprivnica

Autor: Dubravka Jakupec, 8. 4. 2024.

U Obrtničkoj školi Koprivnica u ponedjeljak, 08. travnja 2024., održana je edukacija za učenike drugog, trećeg i četvrtog razreda s temom kampanje "Postani policajac/policajka". Policijska službenica iznijela je važne informacije o karijeri u policijskoj službi te potaknula učenike na razmišljanje o mogućnostima koje pruža ova profesija.

Kampanja "Postani policajac/policajka" ima za cilj privući mlade ljude koji razmišljaju o budućnosti u policijsku službu, istaknuvši važnost i raznolikost poslova koje policija obavlja u zajednici. Edukacija u Obrtničkoj školi Koprivnica pružila je učenicima uvid u različite aspekte rada policajca/policajke, uključujući sigurnost građana, suzbijanje kriminala i prometne regulacije.

Tijekom predavanja, policijska službenica podijelila je svoja iskustva i perspektive o radu u policijskoj službi, ističući izazove i satisfakcije koje donosi ova profesija. Učenici su imali priliku postavljati pitanja i raspravljati o svojim interesima i mogućnostima za buduću karijeru u policiji.

Za sve dodatne informacije o kampanji "Postani policajac/policajka" i programima obuke u policiji, učenici se mogu obratiti nadležnim službama ili posjetiti službene internetske stranice policije.