Učenici istraživali svijet čokolade i kulture u Austriji!

Autor: Dubravka Jakupec, 18. 4. 2024.

Učenici naše škole nedavno su proveli nezaboravan dan istražujući svijet čokolade i kulture u predivnoj Austriji! U pratnji naših predanih nastavnica Kristine Kolarić Varga, Blaženke Abramović i Dijane Franjo-Čordaš, grupa učenika fakultativne i redovne nastave njemačkog jezika, zajedno s učenicima 2. i razreda, krenula je na uzbudljiv jednodnevni izlet.

Prva postaja na njihovom putovanju bila je čokoladna tvornica Zotter u Riegersburgu, gdje su naši učenici uživali u istraživanju raznovrsnih okusa čokolade - od osnovnih gorkih kakaa do najdelikatnijih aromatiziranih čokolada. Ova slatka avantura pružila im je ne samo užitak za nepce, već i znanje o proizvodnji čokolade i njezinoj povijesti.

Nakon toga, učenici su posjetili prekrasni grad Graz, gdje su imali priliku istražiti poznate znamenitosti i usavršavati svoje jezične vještine u interakciji s lokalnim stanovništvom. Razgledavanje Grada uključilo je obilaske povijesnih lokacija te upoznavanje s lokalnom kulturom i tradicijom.

Dan su završili posjetom velikom shopping centru Seiersberg, gdje su naši učenici osim što su uživali u kupovini, imali priliku odabrati suvenire kao trajne uspomene na ovaj poseban dan.

Radujemo se budućim avanturama koje će našim učenicima pružiti nove prilike za učenje, istraživanje i nezaboravna iskustva.