Naši učenici osvojili zlatnu medalju na 51. Vjeronaučnoj olimpijadi

Autor: Dubravka Jakupec, 25. 4. 2024.

Održano je 51. državno natjecanje iz Vjeronauka od 22. do 24. travnja, koje je ugostio prekrasni otok Krk, u dvorani Osnovne škole u Baški. Natjecanje je okupilo 44 ekipe iz svih dijelova Hrvatske, što je rezultiralo prisustvom čak 176 učenika i 44 mentora. Ovogodišnja tema natjecanja bila je Socijalni nauk Crkve.

U kategoriji strukovnih škola, prvo mjesto zasluženo je osvojila ekipa Obrtničke škole Koprivnica, koju su činili Vladimir Hrdelja (3f), Borna Medač (3d), Matija Petrović (2c) i Petar Delić (2f), pod vodstvom mentora vjeroučitelja Miroslava Rička.

Prije službene objave rezultata, atmosferu je dodatno zagrijala ekipa naše škole, koja je svojim pjesmama razveselila sve prisutne. Uz instrumentalnu pratnju ekipe Obrtničke škole iz Koprivnice, biskup Petanjak je predvodio pjevanu molitvu Kraljice neba, dodatno obogaćujući duhovnu dimenziju natjecanja.

Sudionici su također imali priliku uživati u slobodnom vremenu posjetom Bašćanskoj ploči, značajnom spomeniku hrvatske povijesti, te su sudjelovali na Svetoj misi u prekrasnoj Krčkoj katedrali, dodatno obogaćujući svoj boravak na ovom jedinstvenom događaju.

Ovo natjecanje nije samo prilika za pokazivanje znanja i vještina, već i za druženje, duhovni rast te promicanje važnih vrijednosti i pouka vjere. Čestitamo svim sudionicima na njihovim postignućima i radujemo se sljedećem susretu koji će sigurno biti jednako inspirativan i obogaćujući kao i ovaj.