Obilježili smo Međunarodni dan kave

Autor: Dubravka Jakupec, 30. 9. 2022.

U povodu Međunarodnog dana kave, nastavnici i učenici Obrtničke škole Koprivnica organizirali su i pripremili razne aktivnosti.

Učenici prvih, drugih i trećih razreda ugostiteljskih zanimanja (slastičari, konobari i kuhari) pod vodstvom svojih stručnih učiteljica Ksenije Sedlanić, Lane Pavunić, Ružice Čutanec Splevak, Andrijane Manojlović, Knežević Zorana i Tanje Brunec u školskom konobarskom praktikumu pripremili su razne slastice te razne vrste kava i pripravaka od kave za degustaciju.

Ovaj su događaj upotpunili nastavnici i ravnatelj Obrtničke škole Koprivnica g. Zlatko Martić, ravnatelji koprivničkih osnovnih i srednjih škola te predstavnici naše županije.

Degustirala se kava s čokoladom i karamelom, zatim likeri i kokteli na bazi kave te kušale raznovrsne slastice na bazi kave.

Posjetitelji su imali priliku uživati u fiki. Ali fika je puno više od šalice kave. To je spoj šalice kave uz slasticu i naravno, nezaobilazno dobro društvo.