Održana tribina o neuspjehu u Obrtničkoj školi Koprivnica

Autor: Dubravka Jakupec, 5. 10. 2022.

U prostorima Knjižnice i čitaonice u Obrtničkoj školi Koprivnica održana je tribina o neuspjehu na kojoj su sudjelovali nastavnice informatike i računalstva Iva Horvat i Dubravka Jakupec, nastavnik matematike Mario Kiš te nastavnik elektrotehnike Miroslav Potroško. Program su vodili Goran Živković i Dijana Mateša u dogovoru sa školskim socijalnim pedagogom Antolić Brunom.

Ideja tribine i razgovora o neuspjehu je da se neuspjeh promotri kao resurs, kao prilika za učenje i kao poticaj za osobni rast i razvoj. S obzirom da živimo u društvu u kojem je pričanje o vlastitom neuspjehu do određene mjere i dalje tabu naša je ideja da učenici na primjeru svojih nastavnika počnu drugačije promišljati o vlastitim prošlim, sadašnjim i budućim neuspjesima.

Svaki od sudionika ukratko je ispričao svoju priču o neuspjehu s porukom koju su htjeli učenicima poslati. Ta poruka je dvostruka, prije svega htjelo se da na neuspjeh gledaju drugačije nego do sad, a druga je poruka o brizi za vlastito mentalno zdravlje i traženju pomoći kad je ona potrebna.

Na kraju učenici su ispunili evaluacijski listić o svojim doživljajima kako su doživjeli ovu tribinu i da li su nešto naučili iz nje.